SP odbojkašica: Hrvatska doživjela uvjerljiv poraz protiv Kine

Četvrtak, 02. listopada 2014. 23:55 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola, skupina E: Hrvatska - Kina 0:3 (12:25, 15:25, 15:25)

HRVATSKA – KINA 0:3 (12:25, 15:25, 15:25)

HRVATSKA: Ušić Jogunica 11, Fabris 10, Jerkov 4, Poljak 4, Popović 3, Ćutuk 1, Miloš 1, Grbac, Jelić (L), Brčić, Alajbeg, Ušić (L).

KINA: Hui 15, Xu 14, Zeng 13, Zhu 9, Yang 6, Wei 4, Yuan, Yang, Shen, Liu, Shan (L), Wang.

Napad poeni: Hrvatska 25, Kina 42.

Blok poeni: Hrvatska 4, Kina 12.

Servis poeni: Hrvatska 5, Kina 7.

Neforsirane pogreške: Hrvatska 14, Kina 8.

Hrvatske odbojkašice doživjele su uvjerljiv poraz u drugom kolu drugoga kruga. Kina se pokazala previsokom preprekom slavivši 3:0 (25:12, 25:15, 25:15). Kineske odbojkašice pokazale su da će utakmica biti jednosmjerna. U svakom setu uspjele bi se odvojiti i onda bi lakoćom privele set kraju.

Kina je u prvom setu povela 6:3, pa i 11:6, te je na drugoj tehničkoj minuti imala prednost 16:10. Kineskinje su nastavile s dobrom igrom, Hrvatska se tražila, ali bilo je jasno da to neće biti dan za pobjedu.

Ništa se nije promijenilo u drugom setu, Hrvatska je imala dosta problema s kineskom obranom, suparnice su kažnjavale svaku pogrešku i ubrzo su imale prednot 23:14.

Izabranice Angela Vercesija nisu se ni snašle, a Kina je povela 8:1, dok je na drugoj tehničkoj minuti odmora vodila 16:9. Hrvatskim odbojkašicama nije preostalo ništa drugo nego čestitati suparnicama.