Grand Prix odbojkašica: Hrvatska pobijedila Australiju i osigurala završni turnir

Subota, 02. kolovoza 2014. 22:22 Napisao/la  SC

Grand Prix odbojkašica

HRVATSKA - AUSTRALIJA 3:1

Utakmica 5. kola, skupina S: Hrvatska - Austrlija 3:1 (25:18, 20:25, 25:23, 25:16). Dvorana Žatika.

HRVATSKA: Ušić Jogunica 9, Grbac 1, Božičević, Jelić 5, Kaleb 2, Ćutuk 7, Jerkov 9, Miloš 11, Fabris 20, Klarić 4, Brčić 2, Alajbeg 5, Poljak 3, Ušić.

AUSTRALIJA: Osadchuk 9, Cunningham 1, Godfrey, West, Orchard 3, Rourke 24, Bertolacci 1, Walter, Carey 9, Hynes 11, Choat, Ryder.

Hrvatske odbojkašice teže od očekivanog pobijedile su Australiju 3:1 i osigurale Final Four Grand Prixa što će se od 16. i 17. kolovoza odigrati u Bugarskoj. Hrvatskoj su trebala četiri seta da dođe do tri boda u utakmici u kojoj su Australke osvojile prvi set u Grand Prixu.

Nakon osvojenog prvog seta činilo se da će izabranice Angela Vercesija lako riješiti pitanje pobjednika. U drugom setu Hrvatska je povela 12:7 i onda je uslijedila crna serija. Australke su nizom 6:0 stigle do prednosti 13:12. Hrvatska igra polako se urušavala, Australke su konstanto držale prednost od jednog poena da bi kod vodstva 19:18 novom serijom 5:0 odjurila do seta. Pokušao je krajem dionice Vercesi uvođenjem Alajbeg i Brčić umjesto Grbac i Fabris prodrmati domaće redove, ali nije uspio. Australija je tako u premijernom nastupu na Grand Prixu u Poreču stigla do prvog seta!

Hrvatska je u trećoj dionici na prvom tehničkom time outu imala prednost 8:5, a na drugoj minuti odmora imala je velikih plus sedam (16:9). Ipak, to nije spriječilo domaće odbojkašice da zakompliciraju stvari. Australlke su prvo smanjile na 19:23, pai 23:24, ali Hrvatska je ipak privela dionicu kraju u svoju korist.

Hrvatske odbojkašice onda su ubacile u višu brzinu, povele 8:5 i onda s novom serijom 8:2 slomile do kraja otpor gošći.