SP 2018 Francuska u polufinalu, Varane i Muslera presudili urugvajskoj reprezentaciji

Petak, 06. srpnja 2018. 17:58 Napisao/la  SC
Varane doveo Francusku u vodstvo

Francuska je prva ostvarila plasman u polufinale pobjedom (2:0) protiv Urugvaja u utakmici koja je obilovala duelima u borbi za loptom.

Malo je duela skrenulo pažnju pokušajima nadigravanja.

U prvom dijelu svaka je momčad stvorila po jednu priliku iz prekida, Francuszi su svoju iskoristili.

U 40. minuti Griezmann je okomito ubacio iz prekida, Varane u trku skrenuo glavom loptu tik uz vratnicu - 1:0.

Na drugoj strani Caceres je nakon prekida glavom poslao loptu u donji desni kut, Lloris je pravodobnom reakcijom uspio skrenuti loptu.

Natrčao je Godin i loptu poslao u gledalište.

U drugom dijelu utakmica bez izrađenih prilika nastavila se lomiti u prekidima sve do 61. minute.

Katastrofalna pogreška vratara dotukla je Urugvajce, Grizemann je s 22 metra uputio loptu ravno u Musleru, koji je nespretno odbio loptu u mrežu - 2:0.

Do kraja utakmice Francuzi su kontrolirali rezultat protiv Urugvaja koji bez ozlijeđenog Cavanija nije izgledao opasno.

FRANCUSKA: Lloris, Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez, Kante, Pogba, Mbappe (87 Dembele), Griezmann (90+3 Fekir), Tolisso (80 Nzonzi), Giroud

URUGVAJ: Muslera, Caceres, Gimenez, Godin, Laxalt, Nandez (73 Urreta), Torreira, Vecino, Bentancur (59 Rodriguez), Stuani (59 Gomez), Suarez

Utakmica četvrtfinala: Francuska - Urugvaj 2:0 (Varane 40, Griezmann 61)