Pripremna utakmica: Engleska pobijedila Tursku, Vardy odlučio pobjednika u 83. minuti

Nedjelja, 22. svibnja 2016. 20:37 Napisao/la  SC

Pripremna utakmica: Engleska - Turska 2:1

Turska nogometna reprezentacija doživjela je poraz (1:2) u pripremnoj utakmici protiv Engleske odigranoj u Manchesteru. Pobjedu domaćinu donio je Vardy pogotkom u 83. minuti.

Izbornik turske reprezentacije Fatih Terim priprema momčad za prvu utakmicu na EURO-u protiv Hrvatske. Međusobna utakmica u prvom kolu Skupine D uveliko bi mogla odrediti tko će  se plasirati u završnicu.

Hrvatska igra s Turskom, Češkom i Španjolskom.

Terim protiv Engleza nije mogao računati na Ardu Turana, koji je s Barcelonom igrao finale španjolskog kupa protiv Seville.Deficitarne stoperske pozicije Terim je popunio bočnim braničem i veznjakom (Balta, Topal).

Strijelac prvog pogotka Kane nije iskoristio kazneni udarac, a Vardy je zabio na treći uzastopni put u dresu reprezentacije.

Roy Hodgson postao je šesti izbornik engleske reprezentacije, koji je vodio 50 utakmica nakon Winterbottoma, Ramseyja, Greenwooda, Robsona i Erikssona.

ENGLESKA: Hart, Walker, Cahill, Stones, Rose, Dier, Sterling (73 Drinkwater), Wilshere (66 J. Henderson), Alli, Vardy, Kane.

TURSKA: Babacan, Gönül, Balta, Topal, Erkin (70 Tekdemir), Tufan (87 Erdinc), Inan, Özyakup (70 Koybasi), Sen (84 Ostekin), Calhanoglu (78 Sahan), Tosun

Pripremna utakmica: Engleska - Turska 2:1 (Kane 3, Vardy 83/Calhanoglu 13)