Prijateljske utakmice: Slovenija pobijedila Tursku, Italija obavila trening protiv San Marina

Petak, 31. svibnja 2013. 21:19 Napisao/la  SC

Prijateljske utakmice: Turska - Slovenija 0:2, Italija - San Marino 4:0

Prijateljske utakmice

TURSKA - SLOVENIJA 0:2

Reprezentacija Slovenije pobijedila je Tursku u prijateljskoj utakmici odigranoj u Bielefeldu. Slovence je u vodstvo doveo Novaković udarcem glavom u 11. minuti, čime je napadač Ominije postigao 21 pogodak u nacionalnom dresu.

Pobjedu protiv jake turske reprezentacije potvrdio je Matavž, kojege je izbornik Srečko Katanec poslao u igru umjesto Novakovića. Napadaču PSV-a trebalo je sedam minuta za pogodak, sam je prošao sredinom i izborio poziciju za udarac, koji je za vratara Bolata bio neuhvatljiv.

TURSKA: Bolat, Zan, Kaldirim, Potuk (60 B. Yilmaz), Sahan (69 Töre), Inan (81 Özyakup), Erdinc (77 Pektemek), Topal, Kurtulus (46 Sari), Erkin (69 S. Yilmaz), Toprak.

SLOVENIJA: Oblak, Brečko (90 Lazarević), Ilić, Cesar, Jokić, Krhin (56 Radosavljević), Kurtić, Birsa (70 Struna), Kampl (82 Dedić), Kirm, Novaković (58 Matavž).

ITALIJA – SAN MARINO 4:0

ITALIJA: Buffon (70 Sirigu), Maggio (76 Abate), Ranocchia, Ogbonna, Antonelli (44 De Sciglio), Poli, Pirlo, Aquilani, Diamanti (49 Cerci), Gilardino (49 Balotelli), Bonaventura (49 Sau)

SAN MARINO: A Simoncini (46 Valentini), F Rinaldi, Della Valle (70 G Bollini), D Simoncini, F Vitaioli; Cervellini, F Bollini (67 Buscarini), Coppini (46 Cibelli), M Vitaioli (77 D Rinaldi), Gasperoni (59 Berretti), Selva

Prijateljske utakmice: Italija – San Marino (Poli 28, Gilardino 34, Pirlo 49, Aquilani 78), Turska - Slovenija 0:2 (Novaković 11, Matavž 65)