NOVA BLAMAŽA

Hajduk opet odmah ispao iz Europe

Četvrtak, 29. srpnja 2021. 18:47 Napisao/la  SC

Tobol prošao nakon produžetaka

Nogometaši kazahstanskog Tobola pobijedili su Hajduk 4:1 u uzrvatnoj utakmici 2. pretkola Konferencijske lige i ukupnim rezultatom 4:3 izborili plasman u idući krug natjecanja.

Splićani su tako još jednom nastavili svoja tragikomična otvaranja sezone, iz godine u godinu nižu se velika europska razočarenja, Tobol je samo posljednji debakl u nizu, a budući da se ista stvar kontinuirano ponavlja teško je tu govoriti o nekakvoj slučajnosti, kvalitetnom suparniku, nesreći...

Pa tako niti u ovom slučaju, Splićani su u Kazahstan donijeli dva pogotka prednosti s Poljuda, u Split će se vratiti pokunjenih glava.

Iako su Splićani imali sve u svojim rukama i lagano dominirali tijekom prvog dijela, za Gustafssonovu momčad kola su krenula nizbrdo sretnim pogotkom Jovančića u 56. minuti.

Nakon primljenog gola igra Splićana se raspala pa je Sergeev dvama pogocima odveo svoju momčad do goleme prednosti (3:0).

U 70. minuti Sahiti je izborio penal, loptu je na bijelu točku namjestio Filip Krovinović, ali je njegove namjere pročitao vratar Mokin.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade vremena Biuk je napravio mali dar mar u kaznenom prostoru domaćina, lopta se nakon njegova pokušaja odbila do Emira Sahitija koji je preciznim udarcem odveo Splićane u produžetak.

No, niti to nije bilo dovoljno, Askhat Tagybergen je u 118. minuti precizno odmjerenim udarcem svladao Kalinića i odveo momčad do velikog slavlja.

TOBOL: Mokin, Amanović, Marochkin, Maliy, Valiullin, Jovančić (108 Zharinbetov), Muzihkov (87 Nurgailev), Kairov, Brigido (87 Tagybergen), Sergeev (79 Lobjanidze), Tošić (75 Silva).

HAJDUK: Kalinić, Lovrencsics, Vušković (83 Dimitrov), Simić, Čolina (83 Dolček), Vuković, Sahiti, Krovinović (112 Atanasov), Jairo (68 Biuk), Mlakar (83 Diamantakos), Ljubičić (61 Elez).

Uzvratna utakmica 2. pretkola Konferencijske lige: Tobol – Hajduk 4:1 (2:0) (Jovančić 56, Sergeev 61, 67, Tagybergen 118/Sahiti 90+4)