Kupovi: Chelsea ispao u produžecima kod Sunderlanda, Villareal slavio u Elcheu

Utorak, 17. prosinca 2013. 23:46 Napisao/la  SC

Barcelona je nakon pobjede (4:1) u prvom susretu u Cartageni slavila i na Nou Campu rezultatom 3:0. Iz španjolskog Kupa ispali prvoligaši Granada i Osasuna.

Odigrana su prva dva četvrtfinalna susreta engleskog Capital One Kupa, natjecanja poznatijeg pod imenom Ligakup. Da stvari ne krenu bez iznenađenja pobrinuo se Sunderland, koji se bivšem europskom prvaku Chelseaju na pravi način osvetio za poraz u domaćem prvenstvu (4:3), početkom mjeseca. Sunderland je kao domaćin sebi vizirao polufinale pobjedom 2:1 nakon produžetaka. Poveli su gosti autogolom Catermolea, izjednačio je 'joker' s klupe Borini, minutu prije kraja regularnog dijela. U pretposljednjoj minuti produžetaka pobjedu domaćinu donosi Korejac Ki. U drugom susretu dana Manchester City je slavio kod Leicestera (3:1) uz dva pogotka Edina Džeke. Sutra se sastaju Stoke City i Manchester United odnosno Tottenham i West Ham.

U Španjolskoj je pak odigrana prva serija uzvratnih susreta šesnaestine finala Kupa Kralja. Najvrijedniju pobjedu ostvario je Villarreal, koji je nakon 2:2 iz prve domaće utakmice došao do pobjede (1:0) u uzvratu kod Elchea. Barcelona je nakon pobjede (4:1) u prvom susretu u Cartageni slavila i na Nou Campu rezultatom 3:0. Igrala je momčad Tita Vilanove u gotovo najjačem sastavu, a pogotke su zabili Pedro i Neymar uz autogol Mariana.

Engleski Capital One kup - rezultati četvrtzavršnice:

Sunderland - Chelsea 2:1 (Borini 88, Ki 118/Cattermole 45-ag)
Leicester - Manchester City 1:3 (Dyer 77/Kolarov 8, Džeko 41, 53)

Srijeda (20.45): Stoke - Manchester United, Tottenham - West Ham

Španjolski Kup kralja - uzvratni susreti šesnaestine finala:

Elche - Villarreal 0:1 (Perbet 55) (2:2)
Barcelona - Cartagena 3:0 (Pedro 30, Mariano 70-ag, Neymar 88) (4:1)
Getafe - Girona 4:1 (Sarabia 1, Colunga 5-11m, Lafita 34, Lopez 73/Jandro 59-11m) (1:1)
Levante - Recreativo 4:0 (Simao 3, Ruben 17, Ivanschitz 49, Camarasa 52) (0:1)
Osasuna - Malaga 1:1 (Weligton 1-ag/Eliseu 62) (3:3)
Granada - Alcorcon 0:2 (Verdes 41, Nagore 81) (2:0 - 4:5 nakon jedanaesteraca)

Srijeda (19.30): Almeria - Las Palmas (3:1), Atletico Madrid - Sant Andreu (4:0), Betis - Lleida (2:1), Real Sociedad - Algeciras (1:1), Real Madrid - Olimpic (0:0, 21.30), Sevilla - Racing (1:0, 21.30)