Slovensko prvenstvo: Grubor poražen u Celju, Maribor i Olimpija odigrali neodlučeno

Subota, 22. veljače 2020. 18:57 Napisao/la  SC
Slobodan Grubor

Nogometaši Celja pobijedili su na otvaranju drugog dijela slovenskog prvenstva na svom travnjaku Aluminij 2:0.

Oba pogotka za domaću momčad postigao je Mitja Lotrič (25. i 51. minuta), a gostujuća momčad od 82. minute igrala je s igračem manje zbog isključenja Pečnika.

Aluminij vodi riječki stručnjak Slobodan Grubor i u prvom dijelu prvenstva stekli su status najugodnijeg iznenađenja osvojivši drugo mjesto.

Dres Celja nosi Dario Vizinger, nekadašnji nogometaš Rijeke koji je ove sezone postigao 13 pogodaka odigrao je svih 90. minuta.

Nogometaši Triglava pobijedili su Rudar 3:0, a pogotke su postigli Kumer (45'), Bečiri (65') i Petrič (83').

Maribor i Olimpija odigrali su neodlučeno (1:1) u derbiju kola, razmak na vrhu ostao je isti.

Vukušić (33) je doveo Olimpiju u vodstvo, izjednačio je Kronaveter (52).

Poredak: Olimpija 43, Maribor 39, Aluminij 38, Celje 37,...