VAN GAAL OSVOJIO TROFEJ

Man. United osvojio FA Cup pogotkom u 110. minuti

Subota, 21. svibnja 2016. 21:08 Napisao/la  SC

Finalna utakmica FA Cupa: C. Palace - Man. United 1:2

Pogotkom Lingarda u 110. minuti nogometaši Manchester Uniteda osvojili su FA Cup, pobijedivši u finalu na Wembleyu momčad Crystal Palacea rezultatom 2:1.

Utakmica je odlučena u produžecima, kada je Manchester United ostao bez isključenog Smallinga, koji je morao u svlačionicu u 105. minuti.

Poveo je C. Palace pogotkom  Puncheona, koji je u 78. minuti iskoristio pogrešan izlazak zadnje linije obrane i izašao iskosa sam ispred De Gee.

U 81. minuti Mata je izjednačio pogotkom iz blizine nakon što je Ronney obavio većinu posla, prošavši pored nekoliko igrača prije nego što je ubacio zdesna.

Van Gaal na kraju će ipak otići kao pobjednik.

Osvajanjem FA Cupa Manchester United omogućio je West Hamu nastup u Europskoj ligi iduće sezone.

CRYSTAL PALACE: Hennessey; Ward, Dann, Delaney, Souare, Zaha, Cabaye, McArthur, Jedinak, Bolasie, Wickham.

MANCHESTER UNITED: De Gea, Valencia, Smalling, Blind, Rojo, Carrick, Fellaini, Mata, Rooney, Martial, Rashford.

Finalna utakmica FA Cupa: C. Palace - Man. United 1:2 (Puncheon 78/Mata 81, Lingard 110)