Srijeda, 06. veljače 2013. 20:17 Napisao/la  SC

Prijateljska utakmica: Slovenija - BiH 0:3 (Ibišević 34, Pjanić 41, Svraka 81)

Strijelci: 0:1 Ibišević (34), 0:2 Pjanić (41), 0:3 Svraka (81)

SLOVENIJA: Handanović, Šuler, Ilić, Cesar, Brečko, Krhin, Cvijanović, Jokić, Birsa, Kirm, Matavž

BIH: Begović, Vranješ, Spahić, Zukanović, Lulić, Stevanović, Zahirović, Medunjanin, Pjanić, Džeko, Ibišević

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pokvarila je premijeru Srećka Kataneca na klupi Slovenije. Ljiljani su na snijegom prekrivenom stadionu Stožice uvjerljivo pobijedili Sloveniju, a strijelci za BiH bili su Ibišević, Pjanić i Svraka.

Gosti su poveli nakon pola sata igre golom Vedada Ibiševića koji je mrežu zatresao u 33. minuti. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Miralem Pjanić povisio je na 0:2, a  deset minuta prije kraja konačan rezultat postavio je Muamer Svraka.