Nedjelja, 16. veljače 2014. 22:45 Napisao/la  SC

Utakmica 24. kola: Roma - Sampdoria 3:0 (Destro 44', 57', Pjanić 54')

Strijelci: 1:0 Destro (44'), 2:0 Pjanić (54'), 3:0 Destro (57').

Crveni karton: Gastaldello (80' drugi žuti).

ROMA: De Sanctis, Maicon (od 55' Romagnoli), Benatia (od 73' De Rossi), Torosidis, Castan, Nainggolan, Pjanić, Strootman, Florenzi, Gervinho, Destro (od 81' Bastos).

SAMPDORIA: Da Casta, Palombo (od 64' Obiang), Gastaldello, Regini, Mustafi, De Silvestri, Krstičić, Soriano (od 85' Fornasier), Wszolek (od 56' Okaka), Eder, Gabbiadini.

Nogometaši Rome uvjerljivo su nadigrali Sampdoriju i tako zadržali priključak za vodećim Juventusom. Bila je ovo tek druga u posljednjih 14 utakmica u kojoj Sampdoria nije postigla pogodak.

Rimljani su pritiskali u prvom poluvremenu, propustili su nekoliko prilika i onda je Destro nakon kornera glavom zakucao loptu u mrežu za 1:0. Na 2:0 povisio je Pjanić sjajno izvevši slobodan udarac u 54. minuti.

Konačnih 3:0 postavio je Destro nakon ubačaja Gervinha.