Serie A: Badelj kapetan u porazu Fiorentine od Sampdorije, Lazio uvjerljiv, pobjeda Napolija

Nedjelja, 21. siječnja 2018. 15:01 Napisao/la  SC
Fabio Quagliarella (Sampdoria)

Sampdoria je hattrickom fantastičnog Quagliarelle pobijedila Fiorentinu s 3:1.

Iskusni napadač bio je strijelac u 30., 60. i 68. minuti, a ovom se pobjedom momčad iz Genove učvrstila na šestoj poziciji prventsvenog poretka.

Gosti iz Firenze zabili su počasni pogodak preko Carlosa Sancheza u 80. minuti.

Strinić je odigrao cijeli susret za domaći sastav, dok je Badelj svih 90 minuta nosio kapetansku traku viola.

Lazio je zadržao priključak u borbi za Europu rutinski savladavši Chievo na Olimpicu rezultatom 5:1.

Biancocelesti su poveli preko Alberta u 23. minuti, ali samo dvije minute kasnije Pucciarelli donosi izjednačenje momčadi iz Verone.

Do kraja prvog dijela Laziali su ponovno došli u vodstvo preko Milinkovića-Savića u 32. minuti.

U drugom poluvremu domaćin je s tri pogotka potvrdio sva tri boda. Strijelci su bili Milinković-Savić u 68., Bastos u 84. te portugalski veznjak Nani u 87. minuti.

Benevento nije uspio nastaviti pobjednički niz te je poražen na gostovanju kod Bologne s 0:3.

Strijelci za domaći sastav bili su Destro u 35., De Maio u 78. te Dzemaili u 88. minuti.

Bodove su podijelili Sassuolo i Torino te Udinese i SPAL. Susreti su završili 1:1.

U Reggio Emiliji Torino je poveo preko Obija u 26. minuti, a izjednačenje je djelo Berardija u 54. minuti.

Udinese je poveo rano preko Samira u 11. minuti, a bod gostima donosi Floccari u 49. minuti.

Andrija Balić je započeo susret u udarnoj postavi momčadi iz Udina te je zamijenjen u 73. minuti dok Perica nije ulazio u igru.

Napoli je minimalnim rezultatom slavio u gostima kod Atalante 0:1.

Utakmica je bila posve izjednačena, a odluku je donio Callejon koji je u 65. minuti idealnom loptom pronašao Mertensa koji pogađa sa 15-ak metara za 0:1.

Atalanta je odgovorila preko Cristantea i Toloija čije udarce brani Reina.

Imao je i Napoli priliku preko Hamšika u 85. minuti, no njegov udarac odlazi preko gola.

U 93. minuti Hamšik je i zatresao mrežu, no gol je poništen zbog zaleđa.

Marko Rog je ušao u 86. minuti u igru Napolija.

Utakmica 21. kola: Atalanta - Napoli 0:1 (Mertens 65), Bologna - Benevento 3:0 (Destro 35, De Maio 73, Džemaili 88), Verona - Crotone 0:3 (Barberis 3, Stoian 54, Rici 67), Lazio - Chievo 5:1 (Luis Alberto 23, Milinković-Savić 32, 68, Bastos 83, Nani 86/ Pucciarelli 25), Sampdoria - Fiorentina 3:1 (Quagliarella 30, 60, 68/ Sanchez 80)Sassuolo - Torino 1:1 (Berardi 54/ Chukwuma Obi 26), Udinese - SPAL 1:1 (Samir 11/ Floccari 49), Inter - Roma 1:1 (Vecino 86/El Shaarawy 31),   Cagliari - Milan 1:2 (Barella 8/ Kessie 36-11m, 42)

Poredak: Napoli 54, Juventus 50 (20), Lazio 43 (20), Inter 43, Roma 40 (20), Sampdoria 33 (20)....