Serie A: Milan pobijedio Fiorentinu, Mandžukić igrao u pobjedi Juventusa, Rebić debitirao

Nedjelja, 17. siječnja 2016. 16:57 Napisao/la  SC

Rezultati 20. kola: Milan - Fiorentina 2:0, Roma - Verona 1:1, Udinese - Juventus 0:4, Bologna - Lazio 2:2, Carpi - Sampdoria 2:1, Chievo - Empoli 1:1, Genoa - Palermo 4:0

Nogometaši Milana pobijedili su Fiorentinu, koja polako posustaje u utrci za vodeće pozicije. Momčadi Siniše Mihajlovića pobjeda je vratila dozu samopouzdanja iako je Fiorentina u polju izgledala bolje.

Nikola Kalinić odigrao je cijelu utakmicu, Milana Badelja nije bilo u sastavu.

Juventus je u Udinama nastavio svoj pobjednički marš kroz talijansko nogometno prvenstvo. Niz pobjeda za aktualne prvake iz Torina nije na Friulliju mogao prekinuti ni Udinese koji je već u 26. minuti utakmice bio u zaostatku od tri pogotka.

Mario Mandžukić odigrao je cijelu utakmicu, ali nije postigao pogodak. Dva je puta zabio Dybala, a po jednom Khedira i Alex Sandro za 4:0, i to već do 42. minute susreta.

Roma je na debiju novog trenera Luciana Spalettija odigrala 1:1 s Veronom za koju je cijeli susret odigrao Ante Rebić, igrač koji je stigao na posudbu iz Fiorentine. Za Romu, čiji je ovo treći uzastopni remi zabio je Nainggolan, a za goste Pazzini iz kaznenog udarca.

Utakmice 20. kola:   Milan - Fiorentina 2:0 (Bacca 4, Boateng 88), Roma - Verona 1:1 (Nainggolan 41/Pazzini 61-11m), Udinese - Juventus 0:4 (Dybala 15, 26-11m, Khedira 18, Alex Sandro 42), Bologna - Lazio 2:2 (Giaccherini 2, Destro 18/Candreva 71-11m, Lulić 76), Carpi - Sampdoria 2:1 (Lollo 27, Mbakogu 55-11m/Correa 33), Chievo - Empoli 1:1 (Paloschi 7/Tonelli 47), Genoa - Palermo 4:0 (Suso 4, Pavoletti 71, 88, Rincon 75)