Nedjelja, 02. veljače 2020. 15:00 Napisala  Valentina Prokić

Ronaldo i Lukaku dvostruki strijelci

Ante Rebić (Milan)

Romelu Lulaku bio je strijelac oba pogotka u pobjedi Intera u Udinama.

Marcelo Brozović igrao je od 68. minute, kada je ušao umjesto Eriksena.

Ante Rebić je odigrao svih 90 minuta u dresu Milana protiv Verone koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić.

Dvoboj Milana i Verone odigran na San Siru završio je bez pobjednika, 1:1.

Gosti su poveli u 13. minuti golom Faraonija, golom za vodstvo gostiju nakon ubačaja Mattije Zaccagnija.

Nakon toga je Jurićeva momčad dominirala terenom, a Milan u kojem nije bilo bolesnog Zlatana Ibrahimovića ni iz čega je izjednačio u 29. minuti.

Hakan Calhanoglu šutirao je iz slobodnog udarca, a lopta pogodila igrača Verone, promijenila smjer i završila u mreži.

Ubrzo nakon toga Ante Rebić, koji je odigrao cijelu utakmicu za Rossonere, imao je zicer, prošao i golmana, ali mu je pobjegla lopta i od četvrtog gola ove sezone nije bilo ništa.

U drugom dijelu Verona je opet dodala gas, gol je bio u zraku, ali nije imala sreće.

Prvo je u 51. minuti Matteo Pessina glavom pogodio desnu, a u 62. minuti Zaccagnia zatresao lijevu vratnicu.

Milan je bio na konopcima, a onda ga je u život u 68. minuti vratio Sofyan Amrabat.

Budući igrač Fiorentine otvorenom kopačkom startao je na nogu Samua Castilleja, a sudac Daniele Chiffi mu, nakon asistencije VAR-a, pokazao direktni crveni karton.

Ostala je tako Verona s igračem manje do kraja utakmice, pa je Milan krenuo na sve ili ništa i u trećoj minuti sudačke nadoknade stigao na centimetar od pobjede.

Međutim, Castillejo je s desne strane pogodio desnu vratnicu, a Veroni se vratila sreća zbog pogođene dvije vratnice u nevjerojatnoj utakmici.

U 93. minuti za Milan je u službenim utakmicama debitirao 18-godišnji Daniel Maldini, sin legendarnog Paola Maldinija, sadašnjeg direktora kluba, i unuk nezaboravnog Cesare Maldinija.

Pašalić je igrao do 54. minute u remiju između svoje Atalante i Genoe.

Završilo je 2:2, a Genoa je utakmicu završila sa igračem manje, nakon što je Behrami zaradio u 82. minuti drugi žuti karton.

Lazio je s visokih 5:1 pobijedio SPAL.

Juventus se, nakon poraza prošlog vikenda u Napulju, vratio pobjedama u Serie A svladavši Fiorentinu 3:0.

Juventus je u Torinu pobijedio zahvaljujući Cristianu Ronaldu, koji je u 40. i 80. minuti zabio sa bijele točke.

Prvi jedanaesterac sudac Fabrizio Pasqua dosudio je uz pomoć VAR-a nakon što je poslije udarca Miralema Pjanića lopta pogodila u šesnaestercu igrača Fiorentine u ruku.

Drugi kazneni udarac je Pasqua također potvrdio uz VAR nakon prekršaja nad Ronaldom.

Točku na i u 91. minuti stavio je branič Matthjis de Ligt, koji je zabio glavom nakon kornera s desne strane iz kojeg je ubacio Paulo Dybala.

Milan Badelj je utakmicu pratio s klupe Fiorentine.

Utakmice 22. kola: Juventus - Fiorentina 3:0 (Ronaldo 40-11m, 80-11m, de Ligt 90+1), Milan - Verona 1:1 (Calhanoglu 29/ Faraoni 13), Atalanta - Genoa 2:2 (Toloi 13, Iličić 35/ Criscito 19-11m, Sanabria 33), Lazio - SPAL 5:1 (Immobile 3, 29, Caicedo 16, 38, Adekanye 58/ Missiroli 65), Lecce - Torino 4:0 (Deiola 11, Barak 19, Falco 64, Lapadula 78-11m), Udinese - Inter 0:2 (Lukaku 64, 71-11m)

Poredak: Juventus 54, Inter 51, Lazio 49, Atalanta 39, Roma 39,...