ENGLESKO PRVENSTVO

Man. City lako protiv Stokea, Lovren remizirao

Subota, 23. travnja 2016. 15:53 Napisao/la  SC

Utakmica 35. kola: Manchester City - Stoke 4:0, Bournemouth - Chelsea 1:4,  Liverpool - Newcastle 2:2

Manchester City je oštro otvorio utakmicu i tražio pobjedu od prve minute. Aguero je u 7. minuti pronašao Iheanacha koji sa ruba kaznenog prostora puca zamalo pored lijeve stative. Hart je u 15. sjajno reagirao i obranio udarac Whelana koji je išao pod prečku.

S druge strane vratar Given brani pokušaj Otamendia glavom u 19. minuti. Wanga u 29. šalje loptu preko gola, a zatim njegov drugi pokušaj odlazi pored gola.

City dolazi u vodstvo u 35. minuti. Navas je ubacio iz kornera, Fernando je bio najviši u skoku i svladao je Givena. U 43. minuti Shawcross je vukao jednog domaćeg igrača za dres, a sudac Madley pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Aguero.

U nastavku Arnautović poslužuje Joselu koji puca pored desne stative. Vratar Haugaard je izvrsno intervenirao kod udarca Iheanacha koji je gađao ispod prečke u 51. minuti. Toure pokušava prevariti Haugaarda u 59. minuti no gostujući vratar je siguran. I Hart se ne da prevariti, sjajnom obranom zaustavlja udarac Arnautovića.

Novi pogodak Citya stiže u 64. minuti. Zabaleta preciznom asistencijom pronalazi Iheanacha koji pogađa za 3:0.

Wanga pokušava smanjiti rezultat u 67. kada puca sa ruba šesnaesterca, ali lopta odlazi preko gola. U 74. minuti na 4:0 povisuje ponovno Iheanacho ovaj puta na asistenciju Bonya.

Dejan Lovren igrao je za Liverpool u remiju protiv Newcastlea.

MANCHESTER CITY: Hart, Zabaleta, Otamendi, Mangala, Kolarov, Navas, Fernando (72 Demichelis), Toure, Silva (57 Delph), Iheanacho, Aguero (65 Bony)

STOKE: Given (46 Haugaard), Bardsley, Shawcross, Wollscheid, Muniesa, Cameron, Whelan, Diouf, Wanga, Arnautović (75 Adam), Joselu

Utakmica 35. kola: Manchester City - Stoke 4:0 (Fernando 35, Aguero 43-11, Iheanacho 64, 74), Bournemouth - Chelsea 1:4 (Elphick 36/ Rodriguez 5, Hazard 34, 90, Willian 71), Aston Villa - Southampton 2:4 (Westwood 45, 85/ Long 15, Tadić 39, 71, Mane 90), Liverpool - Newcastle United 2:2 (Sturridge 2, Lallana 30/ Cisse 49, Colback 66)