Premierliga: Burnley pobijedio Tottenham, slavlje Newcastlea, remi Bournemoutha

Subota, 23. veljače 2019. 15:40 Napisala  Valentina Prokić
Ashley Barnes (Burnley)

Iako je Harry Kane uspio donijeti Tottenhamu izjednačenje u 65. minuti, nakon što je Burnley poveo 1:0 golom Wooda osam minuta ranije, gosti su ipak kući otišli bez boda.

Barnes je osigurao pobjedu Burnleyu u 83. minuti.

Ovaj poraz udaljava Tottenham od borbe za naslov jer sada zaostaju za vodećim Liverpoolom i Manchester Cityjem pet bodova, s tim da Redsi imaju i utakmicu manje.

Mauriziju Pochettinu, menadžeru Spursa koji je inače vrlo miran u komunikaciji sa sucima, ovaj poraz je teško pao.

Nakon utakmice, unio se u lice glavnom sucu Mikeu Deanu i zajedno sa svojim pomoćnikom Jesusom Peretom oštro objašnjavao svoje nezadovoljstvo kontroverznom odlukom o dodjeli kornera Burnleyju iz kojeg su domaćini danas poveli.

Šest minuta je trebalo Newcastleu da se obračuna na domaćem travnjaku sa Huddersfieldom.

Prvo je Rondon pogodio u 46., a zatim ej Perez postavio konačnih 2:0 u 52. minuti.

Bournemouth i Wolves odigrali su 1:1, a oba pogotka na utakmici postignuta su s bijele točke.

Utakmice 27. kola: Burnley - Tottenham 2:1 (Wood 57, Barnes 83/ Kane 65), Newcastle - Huddersfield 2:0 (Rondon 46, Perez 52), Bournemouth - Wolves 1:1 (King 14-11m/ Jimenez 83-11m), Leicester - Crystal Palace 1:4 (Evans 64/ Batshuayi 40, Zaha 70, 90+3, Milivojević 81-11m)

Poredak: Manchester City 65, Liverpool 65 (26), Tottenham 60, Manchester United 51 (26), Arsenal 50 (26), Chelsea 50 (26)...