Marseille svjedočio događanju najboljega nogometaša na svijetu

Nedjelja, 26. veljače 2023. 22:47 Napisao/la  SC

Leo Messi dvjema vrhunskim asistencijama i pogotkom ipak ostao u sjeni nevjerojatnog francuskog napadača

Kylian  Mbappe
Kylian Mbappe

Kylian Mbappe u derbiju 25. kola francuskog prvenstva pokazao je zbog čega je najbolji igrač na svijetu!

Dvama pogocima i briljantnom asistencijom, Mbappe je odlučio pobjednika (3:0) derbija odigranim na Veledromeu.

Leo Messi dvjema vrhunskim asistencijama i pogotkom ovog je puta ipak ostao u sjeni nevjerojatnog Mbappea.

Igor Tudor u najvažnijoj utakmicu u prvenstvu mogao je samo svjedočiti događanju nogometa dvojice najboljih igrača na svijetu, nema Marseille takvu kvalitetu da bi se u nadigravanju mogao suprostaviti takvim igračima.

Možda je Tudor mogao drugačije igrati, ali navijači Marseillea ne priznaju ništa osim napadačkog nogometa.

U 25. minuti Messi je dubinskim proigravanjem gurnuo Mpabbea prema vrataru Pau Lopezu, pobjegao je napadač PSG-a po sredini, ušao u kazneni prostor i snažnim udarcem pogodio mrežu - 0:1.

U 29 minuti Mbappe je prošao lijevim bokom i onda spektakularnom asistencijom kroz noge protivnika proigrao Messija na 3 metra od praznih vratiju iza leđa svih igrača PSG-a.

U 55. minuti Messi je ponovo bio asistent, ovog puta prebacio je zadnju liniju, Mbappe je utrčao slijeva i volejom iz prve loptu poslao u drugi kut - 0:3.

PSG je bez Neymara demonstrirao moć, ali imao je Marseille dvije izgledne prilike ublažiti poraz.

Vitinha u završnici utakmice nije iskoristio zicer, kada je ostao sam ispred Donnarumme i loptu poslao ravno u vratara PSG-a

MARSEILLE: Pau Lopez, Bailly (66 Clauss), Rongier, Balerdi, Tavares, Guendouzi, Veretout, Kolašinac, Under (81 Payet), Malinovskyi (81 Ounahi), Sanchez (81 Vitinha)

PSG: Donnarumma, Ramos, Marquinhos, Kimpembe (16 Pereira), Mukiele (61 Zaire-Emery), Vitinha, Verratti, Ruiz, Mendes (76 Bernat), Messi, Mbappé

Utakmica 25. kola: Marseille - PSG 0:3 (Mbappe 25, 55, Messi 29)