Primera: Barcelona pobijedila u gradskom derbiju, Nikola Kalinić strijelac

Subota, 08. prosinca 2018. 15:10 Napisao/la  SC
Nikola Kalinić (Atletico Madrid)

Barcelona je ostvarila uvjerljivu pobjedu u gradskom derbiju.

Jasno, najbolji igrač bio je Leo Messi, dvostruki strijelac i asistent.

Ivan Rakitić igrao je do 82. minute.

Atletico Madrid pobijedio je s uvjerljivih 3:0 Alaves te se tako bodovno izjednačio s vodećom Barcelonom.

Nikola Kalinić, hrvatski napadač u redovima rojiblancosa doveo je momčad Diega Simeonea u vodstvo pospremivši ubacivanje Ariasa u 25. minuti.

Kalinić je tako zabio drugu utakmicu zaredom - nakon kupa, zatresao je mrežu i u La ligi.

Pobjedu ekipe s Wande Metropolitano potvrdili su Griezmann u 82. te Rodrigo u 87. minuti.

Utakmice 15. kola:  Espanyol - Barcelona 0:4 (Messi 17, 65, Dembele 26, L. Suarez 45),   Atletico Madrid - Alaves 3:0 (Kalinić 25, Griezmann 82, Rodrigo 87), Valencia - Sevilla 1:1 (Diakhaby 90+2/ Sarabia 55), Villarreal - Celta Vigo 2:3 (Bacca 83, 87/ Mendez 44, Yokuslu 49, Gomez 51)

Poredak: Barcelona 31, Sevilla 28, Atletico 28, Alaves 24, Real Madrid 23 (14)...