Primera: Benzema sa dva gola spasio Real Madrid sramote, pobjeda Espanyola

Subota, 06. travnja 2019. 18:09 Napisao/la  SC
Benzema (Real Madrid)

Real Madrid teškom je mukom pobijedio Eibar, a najzaslužniji za pobjedu je dvostruki strijelac Benzema.

Cardona je doveo Eibar u vodstvo u 39. minuti.

Očajna igra i zaostatak bio je dovoljan navijačima Reala da izvižde igračima na poluvremenu.

U nastavku Madrižani su se ipak spasili zahvaljujući Benzemi koji je sa dva pogotka donio preokret i pobjedu domaćima.

Benzema je zabio u 54. minuti no VAR je pokazao zaleđe te je gol poništen.

Ipak pet minuta kasnije Benzema donosi izjednačenje pogodivši glavom na asistenciju Asensia.

Zidane u 77. radi dvostruku izmjenu, Modrić i Bale izlaze, a ulaze Vazquez i Kroos.

Benzema je drugi gol zabio u 82. minuti na asistenciju Kroosa.

Utakmica 31. kola: Real Madrid - Eibar 2:1 (Benzema 59, 81/ Cardona 39), Girona - Espanyol 1:2 (Stuani 80-11m/ Darder 59, Bono 89-ag), Rayo Vallecano - Valencia 2:0 (De Tomas 32, Suarez 90+1), Barcelona - Atletico 2:0 (L. Suarez 85, Messi 87)

Poredak: Barcelona 73, Atletico 62, Real Madrid 60, Getafe 47...