LaLiga: Real Sociedad pobijedio u baskijskom derbiju, Ante Budimir zamjenjen u 13. minuti

Četvrtak, 31. prosinca 2020. 16:01 Napisao/la  SC
Portu odlučio pobjednika

Ante Budimir izašao je  već u 13. minuti utakmice protiv Alavesa.

Umjesto hrvatskog napadača ušao je pričuvni vratar Herrea nakon što je prvi vratar Ruben dobio crveni karton u 8. minuti.

Unatoč igraču manje, Osasuna je odigrala neodlučeno protiv Alavesa.

Momčad Real Sociedada oprostila se od godine pobjedom u baskijskom derbiju, jedini pogodak postigao je Portu nakon Oyazabalove asistencije.

Svaka pobjeda protiv Athletica ima posebnu težinu, ovog puta još je značajnija jer je protivnik Rijeke u skupini Europske lige u Bilbau prekinuo niz utakmica bez pobjeda i uhvatio priključak s vodećim klubovima.

Utakmica 16. kola: Athletic - Real Sociedad 0:1 (Portu 5), Osasuna - Alaves 1:1 (Torres 68/Perez 75-11m)

Poredak: Atletico 35 (14), Real Madrid 33 (16), Real Sociedad 29 (17), Sevilla 26 (14), Villarreal 26 (16),...