ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Real Madrid opet pobijedio Barcelonu

Subota, 02. ožujka 2013. 18:00 Napisao/la  SC

Real Madrid - Barcelona 2:1. Pogotkom Ramosa u 82. minuti Real Madrid pobijedio je Barcelonu. Luka Modrić odigrao cijelu utakmicu

Primera – 26. kolo

REAL MADRID – BARCELONA 2:1

Stadion Santiago Bernabeu. Gledatelja: 78.000

Sudac: Miguel Angel Pérez Lasa

Strijelci: 1:0 Benzema (6), 1:1 Messi (18), 2:1 Ramos (82)

Žuti kartoni: Ramos, Coentrao, Morata, Arbeloa (R. Madrid) Alba, Piquet, Thiago, Dani Alves, Iniesta, Valdes (Barcelona)

Crveni karton: Valdes (90+4, drugi žuti)

REAL MADRID: López, Coentrão (59 Arbeloa), Varane, Sergio Ramos, Pepe, Callejón, Morata, Kaká (58 Khedira), Modrić, Essien, Benzema (58 Ronaldo)

BARCELONA: Piqué, Dani Alves, Mascherano, Jordi Alba, Busquets, Iniesta, Thiago (85 Tello), Villa (67 Sánchez), Messi, Pedro (77 Adriano)

Pogotkom Ramosa u 82. minuti Real Madrid pobijedio je Barcelonu u El Clasicu, koji nije imao natjecateljsku važnost. Razlika na ljestvici sada je smanjena na 13 bodova, što je nedostižno osim ako Barcelona ne nastavi igrati slabo kao u zadnjih nekoliko tjedana.

Jose Mourinho otišao je tak daleko da je Ronalda u igru poslao tek u 58. minuti, trener Real Madrida čuvao je glavne igrače za utakmicu protiv Manchester Uniteda u Ligi prvaka. Ni El Clasico više nije tako važan, iako je pobjeda bitna zbog nastavka pozitivne serije i prestiža između dva najveća španjolska kluba.

Real Madrid rano je došao u vodstvo pogotkom Benezeme (8) nakon asistenije Morate, izjednačio je vrlo brzo Messi (18) svojim 39. pogotkom u sezoni. Obećavajući početak nije donio promjenu rezultata sve do završnice, kada je Luka Modrić izveo udarac iz kuta, a Ramos udarcem glavom osigurao pobjedu.

U finišu utakmice Barcelona je opasno živjela, pogotke su mogli postići Morata (76, Valdes brani) i Ronaldo, koji je u 88. minuti iz slobodnog udarca pogodio gredu.

U 92. minuti sudačke nadoknade sudac Perez Lasa nije dosudio prekršaj nad Adrianom za kazneni udarac. Nakon zadnjeg sučevog zvižduka došlo je sukoba između igrača u kojemu je prednjačio Valdes, koji je zaradio drugi žuti karton.