Posljednje kolo Bundeslige: Hertha izborila kvalifikacije za ostanak, Koln ispao

Subota, 05. svibnja 2012. 17:27 Napisao/la  M. B.

Budući da je već rano postalo jasno da će Koln izgubiti od Bayerna, Hertha je morala pobijediti, a navijači u Berlinu strijepili su do zadnjeg trenutka iako je domaćin imao vodstvo 2:0 u 78. minuti i igrača više

Nogometaši Herthe u posljednjem, 38. kolu Bundeslige izborili su kvalifikacije za ostanak nakon što su pobijedili Hoffenheim i preskočili Koln koji je na domaćem travnjaku izgubio od Bayerna 1:4, kojem ova utakmica rezultatski nije ništa značila. Naime, uoči posljednjeg kola Koln je imao dva boda prednosti ispred Herthe i držao je poziciju koja vodi u dodatno razigravanje za ostanak u Bundesligi.

Budući da je već rano postalo jasno da će Koln izgubiti, Hertha je morala pobijediti, a navijači u Berlinu strijepili su do zadnjeg trenutka iako je domaćin imao vodstvo 2:0 u 78. minuti, a gosti su od 42. minute igrali bez Babela koji je zaradio drugi žuti karton. Ipak, Hoffenheim je smanjio u 85. minuti preko Comppera i tako se ušlo u nervoznu završnicu koja je na kraju sretno završila za berlinski sastav, a sve dvojbe otklonio je Raffael u 90. minuti pogotkom za 3:1. Riječanin Andre Mijatović nije nastupio za Herthu.

Ivica Olić i Danijel Pranjić nisu igrali u već spomenutoj pobjedi Bayerna kod Kolna, a utakmica je nakratko i prekinuta zbog gustog dima od bakljade domaćih navijača kada su saznali da je Hertha povela 3:1. Mario Mandžukić odigrao je cijelu utakmicu za Wolfsburg koji je poražen na gostovanju kod Stuttgarta 2:3. Ivan Perišić igrao je od 65. minute u pobjedi Borussije Dortmund protiv Freiburga 4:0.

Otprije je bilo poznato da će u Ligi prvaka igrati prvak Borussia Dortmund, te Bayern i Schalke dok će Borussia Mönchengladbach kroz  kvalifikacije tražiti plasman u najelitnije klupsko natjecanje na svijetu. Bayer Leverkusen osigurao je Europsku ligu, Stuttgart  i Hannover igrat će kvalifikacije istog natjecanja.

Iz lige su ispali Kaiserslautern i Koln, a Hertha je u posljednjem kolu izborila dodatne kvalifikacije.

Кьолн - Байерн Мюнхен 1:4 by FootballKing2192

Rezultati 34. kola: Koln - Bayern 1:4 (Novakovič 63'/ Muller 34', 85', Gerromel 52'-ag, Robben 54'), Augsburg - HSV 1:0 (Koo 35'), Borussia (D) - Freiburg 4:0 (Blaszczykowski 5', 39', Lewandowski 20' 27'), Hannover - Kaisersalutern 2:1 (Bugera 38'-ag, Ya 72'/Witt 7'),  Hertha - Hoffenheim 3:1 (Ben Hatira 14', Ben-Hatira 78', Rafael 90'/Compper 85'), Mainz - Borussia (M) 0:3 (Reus 31', 62', Camargo 69'), Nurnberg - Bayer  (L) 1:4 (Mak 59'/Kiessling 6', 32', 88',  Schurrle 77'), Stuttgart - Wolfsburg 3:2 (Cacau 74', Maza 78', Traoe 80'/ Helmes 28', Russ 60'), Werder - Schalke  2:3 (Pizarro 41'-11m, 82'/Draxler 30', Huntelaar 65', 74').