UEFA Liga: U polufinalu tri španjolska i jedan portugalski predstavnik

Četvrtak, 05. travnja 2012. 23:09 Napisao/la  SC

Sva tri španjolska predstavnika uspjela su izboriti plasman u polufinale UEFA lige

Apsolutna španjolska nadmoć se nastavlja! Sva tri kluba iz Španjolske uspjela su se plasirati u polufinale Lige prvaka, pa će Pirineji među osam najboljih momčadi Lige prvaka i UEFA lige imati čak četiri predstavnika...

Valencia je ekspresno nadoknadila i potom sasvim anulirala prednost nizozemskog AZ Alkmaara. Na Mestalli su "šišmiši" slavili sa čistih 4:0, po dva pogotka zabili su u prvom, odnosno drugom poluvremenu.

Bilbao je u uzvratu između raspucanih Ahtletica i Schalkea vidio četiri pogotka. Nijemci su dva puta vodili, Huntelaar i Raul su potencirali mogućnost iznenađenja, ali su ga Ibai i Suaseta brzo otklonili. Pobjeda iz prvog susreta bila je previli kapital za Bilbao, da bi ga samo tako ispustio...

Ukrajinski Metalist ipak nije uspio izbaciti Sporting. Imali su Ukrajinci dosta šansi, čak je Brazilac Xavier promašio jedanaesterac, stoga će u polufinale Sporting. U konačnici, zasluženo, jer su u 180 minuta ipak pokazali nešto više kvalitete i konkretnosti.

Na kraju, Atletico Madrid je u Njemačkoj samo potvrdio kako je u ovom trenutku kvalitetniji od Hannovera 96. Gosti iz Madrida su poveli, potom je domaćin približio mogućnost da se odvede u produžetke, ali je sjajni Falcao donio pobjedu Španjolcima.

Valencia - AZ Alkmaar 4:0 (Rami 15, 17, Jordi Alba 56, Hernandez 80), Athletico Bilbao - Schalke 04 2:2 (Ibai 41, Suaseta 55/Huntelaar 29, Raul 52), Metalist - Sporting 1:1 (Cristaldo 57/van Wolfswinkel 44), Hannover 96 - Atletico Madrid 1:2