Europska liga: Tottenham potopio Inter na White Hart Laneu

Četvrtak, 07. ožujka 2013. 22:44 Napisao/la  SC

Prve utakmice osmine finala: Basel - Zenit 2:0, Benfica - Bordeaux 1:0, Levante - Rubin 0:0, Tottenham - Inter 3:0, Anži Makhačkala - Newcastle 0:0, Steaua - Chelsea 1:0, Stuttgart - Lazio 0:2, Viktoria Plzen - Fenerbahče 0:1

Europska liga

TOTTENHAM - INTER 3:0

Prva utakmica osmine finala: Tottenham - Inter 3:0 (2:0). Stadion White Hart Lane. Sudac: Antonio Mateu (Španjolska). Strijelci: 1:0 Bale (6'), 2:0 Sigurdsson (18'), 3:0 Vertonghen (53').

TOTTENHAM: Friedel, Gallas, Vertonghen, Assou-Ekotto, Walker, Lennon (od 82' Lennon), Dembele (od 64' Livermore), Parker, Bale, Sigurdsson (od 71' Holtby), Defoe.

INTER: Handanovič, Zanetti, Chivu, Pereira, Ranocchia, Juan (od 46' Palacio), Cambiasso, Gargano, Álvarez (od 67' Jonathan), Kovačić (od 56' Guarin), Cassano.

Nogometaši Tottenhama priredili su još jednu odličnu predstavu u Europskoj ligi nadigravši milanski Inter u prvoj utakmici osmine finala. Nakon što su u šesnaestini izbacili Lyon pogotkom u posljednjoj minuti, Spursi su nastavili nizati odlične rezultate u Europi.

Domaćina je u vodstvo doveo sjajni Gareth Bale koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru i udarcem glavom matirao Handanoviča. Dogodilo se to već u šestoj minuti, u 18. minuti već je bilo 2:0 za Spurse. Lennon je pronašao Defoea u kaznenom prostoru. Napadač Tottenhama odlično se oslobodio i pucao, Handanovič je kratko odbio loptu, a Sigurdsson je pospremio u mrežu. Konačnih 3:0 postavio je Vertonghen u 53. minuti. Mateo Kovačić u redovima Intera igrao je do 55. minute.

Prve utakmice osmine finala Europske lige: Basel - Zenit 2:0 (Diaz 83', Frei 90'), Benfica - Bordeaux 1:0 (Rodrigo 21'), Levante - Rubin 0:0, Tottenham - Inter 3:0 (Bale 6', Sigurdsson 18', Vertonghen 53'), Anži Makhačkala - Newcastle 0:0, Steaua - Chelsea 1:0 (Rusescu 34'-11m), Stuttgart - Lazio 0:2 (Ederson 21', Onazi 56'), Viktoria Plzen - Fenerbahče 0:1 (Webo 81').