EUROPSKA LIGA

Nikola Kalinić strijelac za Fiorentinu

Četvrtak, 17. rujna 2015. 23:48 Napisao/la  SC

Rezultati 1. kola: Dnjipro – Lazio 1:1,    Sporting Lisabon – Lokomotiv 1:3,     Fiorentina – Basel 1:2

Nikola Kalinić bio je strijelac za Fiorentinu u porazu (1:2) od Basela. Kalinić je doveo Fiorentinu u vodstvo uklizavanjem u 4. minuti, ali Basel je u ovom trenutku bolja momčad.

Fiorentina se pretežito branila i pokušavala nešto učiniti u kontrama, utakmica je prelomljena u 66. minuit kada je isključen Rodriguez. Basel je dvama pogocima materijalizirao nadmoć.

Kalinić i Milan Badelj odigrali su cijelu utakmicu, Ante Rebić sjedio je na klupi.

Vedran Ćorluka igrao je za Lokomotiv, koji u Lisabonu pobijedio Sporting 3:1. Bešiktaš je u gostima pobijedio Skenderbeu 1:0, Marko Radas igrao je za albansku momčad.

Danijel Subašić je standardno branio, a Mario Pašalić odigrao prvo poluvrijeme za Monaco u gostujućoj utakmici (1:1) protiv Anderlechta.

Ivan Tomečak nije igrao za Dnipro u utakmici (1:1) protiv Lazija.

Europska liga, 1. kolo:

Skupina G

Dnjipro – Lazio 1-1 (Seležnjov 90' / Milinković-Savić 34')

St. Etienne – Rosenborg 2-2 (Berić 4', Roux 87'-11m / Mikkelsen 16', Svensson 79')

Skupina H

Skenderneu – Beşiktaş 0-1 (Sosa 28')

Sporting Lisabon – Lokomotiv 1-3 (Montero 50' / Samedov 12', 56', Niasse 65')

Skupina I

Fiorentina – Basel 1-2 (Kalinić 4' / Bjarnason 71', El Nenny 79')

Lech Poznan – Belenenses 0-0

Skupina J

Anderlecht – Monaco 1-1 (Gillet 11' / Traore 85')

Tottenham – Quarabag 3-1 (Son 28', 30', Lamela 86' / Almeida 7'-11m)

Skupina K

APOEL – Schalke 0-3 (Matip 28', Huntelaar 35', 71')

Asteras – Sparta Prag 1-1 (Mazza 2' / Lafata 56')

Skupina L

Athletic Bilbao – Augsburg 3-1 (Aduriz 55', 66', Susaeta 90' / Altintop 15')

Partizan – AZ Alkmaar 3-2 (Oumarou 11', 40', Živković 89' / Van der Linden 34', Henriksen 90')