EUROPSKA LIGA

Livaja strijelac za Inter, Kalinić zabio za Dnjipro

Četvrtak, 04. listopada 2012. 19:44 Napisao/la  SC

Rezultati: Nefči - Inter 1:3, AIK - Dnjipro 2:3, PSV - Napoli 3:0, Lazio - Maribor 1:0

Nogometaši Intera pobijedili su Nefči 3:1 na gostovanju u 2. kolu skupine H Europske lige, a u listu strijelaca ponovo se upisao Marko Livaja. Hrvatski nogometaš zabio je pogodak za 3:0 u 42. minuti, prije njega za Inter su pogotke postigli Coutinho (10') i Obi (30'). Počasni pogodak za domaćin postigao je Canales u 53. minuti.

Uspješan je bio i Nikola Kalinić koji je zabio pogodak za 1:1 u 41. minuti za Dnjipro protiv švedskog AIK-a u pobjedi 3:2. Dnjipro se dvaput vraćao u utakmicu (1:0, 2:1), na kraju je Seležnjov zabio za pobjedu sedam minuta prije kraja utakmice

Rezultati

Skupina A: Anži Makhačkala - Young Boys 2:0, Liverpool - Udinese 2:3.

Poredak: Anži Makhačkala 4, Udinese  4, Liverpool 3, Young Boys bez bodova.

Skupina B: Acedemica - Hapoel Tel Aviv 1:1, Atletico Madrid - Viktoria Plzen 1:0.

Poredak: Atletico Madrid 6, Viktoria Plzen 3, Academica 1, Hapoel Tel Aviv 1 bod.

Skupina C: Marseille - AEL Limassol 5:1, Borussia (M) - Fenerbahče 2:4.

Poredak: Marseille 4, Fenerbahče 4, Borussia (M) 1, AEL Limassol 1 bod.

Skupina D: Club Brugge - Maritimo 2:0, Newcastle - Bordeaux 3:0.

Poredak: Newcastle 4, Bordeaux 3, Club Brugge 3, Maritimo 1 bod.

Skupina E: Molde - Stuttgart 2:0, Steaua - Kopenhagen 1:0.

Poredak: Steaua 4, Molde 3, Kopenhagen 3, Stuttgart 1 bod.

Skupina F: AIK - Dnjipro 2:3, PSV - Napoli 3:0.

Poredak: Dnjipro 6, Napoli 3, PSV 3, AIK bez bodova.

Skupina G: Basel - Racing Genk 2:2, Videoton - Sporting 3:0.