EUROPSKA LIGA

Manchester United i Ajax ostvarili plasmane u finale

Četvrtak, 11. svibnja 2017. 23:20 Napisao/la  SC

Uzvratne utakmice polufinala Europske lige: Lyon - Ajax 3:1, Manchester United - Celta 1:1

Manchester United i Ajax igraju u finalu Europske lige.

Oba su finalista u uzvratima sačuvali prednosti iz prvih utakmica, oba teže nego što se moglo očekivati.

Posebice je "visio" Ajax, koji je u Lyon došao s prednošću od 4:1 i poveo u 27. minuti.

Međutim, Lyon je postigao tri pogotka, bio je domaćin blizu produžecima, posebice u zadnjih nekoliko minuta kada je Ajax ostao bez Viergevera isključenog u 87. minuti zbog drugog žutog kartona.

Manchester United poveo je pogotkom Fellainija  i održavao prednost do 85. minute, kada su gosti izjednačili. Dalje od toga nisu mogli...

Utakmicu nisu završili Bailly (88) i Roncaglia (89), koji su dobili izravne crvene kartone zbog nesportskog ponašanja.

Točnije, obojica su pocrvenjela u tučnjavi.

Uzvratne utakmice polufinala Europske lige: Lyon - Ajax 3:1 (4:5) (Lacazette 45-11m, 45+1, Ghezzal 81/Dolberg 27), Manchester United - Celta 1:1 (2:1) (Fellaini 17/Roncaglia 85)