Europska liga: Josip Brekalo strijelac, Roma eliminirala Gent, Sporting ispao u produžecima

Četvrtak, 27. veljače 2020. 20:50 Napisao/la  SC
Josip Brekalo (Wolfsburg)

Stefan Ristovski igrao je za Sporting u Istanbulu, gdje portugalska momčad nije uspjela sačuvati prednost iz prve utakmice protiv Basaksehira.

Edin Višća prvo je u 92. minuti postigao pogodak kojim je Basaksehir uspio dostići prednost Sportinga iz prve utakmice, a onda je minutu prije kraja drugoga produžetka pogotkom iz kaznenog udarca donio prolaz turskoj momčadi.

Ristovski je već jednom ispao od Basaksehira, turski klub eliminirao je Rijeku u pretkolu Europske lige.

Josip Brekalo bio je strijelac za Wolfsburg u rutinskoj pobjedi protiv Malmoa.

Roma se plasirala u četvrtfinale pogotkom mladoga Kluiverta iz praktično jedine prilike za goste.

Gent je u potpunosti nadigrao Romu, rano je poveo, stvorio je nekoliko izrazitih prilika, domaćini su na početku utakmice bili oštećeni za nedosuđeni kazneni udarac, ali nogomet se igra za pogotke.

Slaba je utjeha domaćinima da kod kuće nisu poraženi ni u jednoj službenoj utakmici od svibnja prošle godine.

Belgijska momčad na početku sezone eliminirala je Rijeku u pretkolu.

Ante Jakoliš igra je prvo poluvrijeme za Apoel u Baselu.

Uzvratne utakmice osmine finala Europske lige:
Basaksehir - Sporting 4:1, nakon produžetaka (1:3) (Skrtel 31, Aleksić 45, Višća 90+2, 119-11m/Vietto 68)
Basel - Apoel Nicosia 1:0 (3:0) (Frei 38-11m)
Espanyol - Wolves 3:2 (0:4) (Calleri 16, 57, 90+1/Traore 22, Doherty 79)
Gent - Roma 1:1 (0:1) (David 25/Kluivert 29)
LASK - Alkmaar 2:0 (1:1) (Raguz 44-11m, 50)
Malmo - Wolfsburg 0:3 (1:2) (Brekalo 42, Gerhardt 65, Joao Victor 69)
Porto - Leverkusen 1:3 (1:2) (Marega 65/Alario 10, Demirbay 50, Havertz 58)