Četvrtak, 23. srpnja 2015. 20:55 Napisao/la  Ivan Jelić

Uzvratne utakmice 2. pretkola: Hajduk - Koper 4:1, PAOK - Lokomotiva 6:0

Europska lige, uzvratne utakmice 2. pretkola

HAJDUK – KOPER 4:1

Gradski stadion Poljud. Gledatelja 25.000

Sudac: Marco Fritz (Njemačka) 6.5

Strijelci: 1:0 Kiš (2.), 2:0 Jefferson (40.), 2:1 Palčić (45.), 3:1 Caktaš (62.), 4:1 Maglica (69.)

Žuti kartoni: Nižić, Jefferson (Hajduk), Tomić, Šme, Halilović, Ivančić(Koper)

HAJDUK: Kalinić (6.5), Tudor (6), Milović (6.5), Nižić (6), Pejić (6), Jefferson (7.5), Caktaš (7.5), Roguljić (6) (od 53. Maloku 6), Balić (6.5) (od 77. Sušić -), Vlašić (7), Kiš (8) (od 69. Maglica
6.5).

KOPER: Simčić (5), Šme (5) (od 70. Pučko -), Halilović (5), Hadžić (5), Palčić (6), Tomić (5) (od 81. Vekič -), Črnigoj (5), Guberac (5), Rahmanović (6) (od 78. Radujko -), Galešić (5), Ivančić (5).

Nogomatši Hajduka ostvarili su plasman u iduće pretkolo uvjerljivom pobjedom nad Koperom, u uzvratnoj utakmici 2. pretkola Hajduka je pobijedio 4:1.

Prije početka susreta kiša je napokon pala u gradu podno Marjana, donijela osvježenje i dodatni impuls Hajduku da bi pokušao nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice. U odnosu na momčad koja je istrčala protiv Splita trener Burić je od prve minute na travnjak poslao Tomislava Kiša, a na klupi ostavio Elvira Malokua.

PAOK - Lokomotiva 6:0 (Lucas 3, Mak 7, 84, Pelkas 14, Kitsiou 34, Mrčela 60-ag)
PAOK: Olsen, Miguel Vitor, Ricardo Costa, Tzavellas, Kitsiou, Lucas (82 Mystakidis), Tziolis (46 Maduro), Kace, Pelkas, Mak, Koulouris (60 Rat)
LOKOMOTIVA: Zelenika, Bartolec, Mrčela, Prenga (25 Mišić), Bručić, Andrijašević, Leko (46 Doležal), Begonja, Šovšić, Kolar, Marić (56 Capan)

Kiša je bila sreća za Burića i napadača Kiša, koji je nakon dvije minute igre zatresao mrežu gostiju. Pucao je Roguljić s 18 metara, vratar Simčić odbio ravno na nogu Kišu, koji je sa desetak metara pogodio.

Igralo se tokom prvog dijela na sredini terena, bez pravih prigoda da bi u samoj završnici gledatelji vidjeli dva zgoditka. Najprije je Hajdukov Brazilac Jefferson sa 30 metara u 40. minuti zabio europogodak.

U sudačkoj nadoknadi, samo desetak sekundi prije odlaska na odmor, pogriješila je obrana bijelih, Rahmanović je s lijevog boka ubacio u kazneni prostor, gdje je niski Palčić glavom iz blizine matirao nemoćnog Kalinića.

Prije nego što su hajdukovci krenuli na odmor Torcida ih je pozvala i poručila "Hoćemo pobjedu".

U drugom dijelu nije bilo uzbuđenja do 62. minute kada je Kiš povukao jednu kontru i sjajno podvalio loptu za Caktaša. Hajdukov veznjak zaobišao je vratara Simčića i lagano zabio.

Sedam minuta kasnije, odmah po ulasku u igru zabio je Maglica iskoristivši gužvu u kaznenom prostoru 4:1.