Dinamo nadomak europskog proljeća

Četvrtak, 25. listopada 2018. 21:06 Napisao/la  SC

Utakmice 3. kola: Trnava - Dinamo 1:2

Nogometaši Dinama na pragu su europskog proljeća!

Dinamo je pobijedio (2:1) Spartak u Trnavi, ostvario treću pobjedu i nakon 3. kola praktično osigurao europsko proljeće nakon 48 godina.

U preostalim trima utakmicama Dinamu nedostaje još jedan bod da matematički osigura nastup u završnici pod uvjetom da Trnava pobjedi sve tri, a Fenerbahče dvije utakmice.

Takva je mogućnost malo više realnija od mogućnosti da će Hrvatska pokrenuti svemirski program 2019. godine!

Dinamo je pobijedio Spartak boljom igrom u drugom dijelu utakmice, kada je Gavranović prvo postigao pogodak, a onda asistirao Oršiću za drugi pogodak.

Oba puta Gavranović je u mjestu okrenuo zbunjenog Totha!

U prvom poluvremenu Dinamo se igrom uklopio u komornu atmosferu praznog stadiona, spora i bezidejna igra rezultirala je pogotkom domaćina.

U 32. minuti Rrahmani je nekontrolirano odbio loptu, Perić je zakasnio, Ghorbani je gurnuo loptu u mrežu - 1:0.

U drugom dijelu Dinamo je pojačao ritam i agresivnost, odmah je do izražaja došla veća individualna kvaliteta.

U 64. minuti Gavranović se okrenuo oko Totha u kaznenom prostoru i pogodio mrežu.

U 77. minuti Gavranović je na lijevoj strani u mjestu okrenuo Totha, ušao u kazneni prostor i proigrao Oršića.

Chudy je obranio prvi Oršićev udarac, lopta se opet odbila Oršiću, drugi put vratar domaćina nije imao šanse.

Mogla je pobjeda Dinama biti uvjerljivija (Oršić 52, Gojak 89), jednom je Livaković (57) spašavao, ali Trnava nije momčad koja bi u idućem kolu u Maksimiru mogla pokvariti proslavu povijesnog uspjeha ove generacije Dinama.

Filip Dangubić sjedio je klupi Trnave.

SPARTAK: Chudy, Oravec, Toth, Godal, Čonka, Greššak, Rada (82 Shirtladze), Jirka (70 Malecki), Grendel, Čanturišvili, Ghorbani

DINAMO: Livaković, Stojanović, Lešković, Perić, Rrahmani, Ademi, Hajrović (73 Kadzor), Gojak, Olmo (86 Šunjić), Oršić, Gavranović (88 Petković)

Utakmice 3. kola Europske lige, Skupina D: Spartak Trnava - Dinamo 1:2 (Ghorbani 32/Gavranović 64, Oršić 77), Anderlecht - Fenerbahče 2:2 (Bakkali 35, 50/Frey 53, Kaldrim 57)
Poredak: Dinamo 9, Fenerbahče 4, Trnava 3, Anderlecht 1