Europska liga: Dinamo pobijedio Benficu načinom kojim je povećao šanse u uzvratu

Četvrtak, 07. ožujka 2019. 20:50 Napisao/la  SC

Dinamo - Benfica 1:0. Strijelac Petković iz kaznenog udarca u 38. minuti. Benfica definitivno nije ostvarila najave o momčadi koja igra napadački nogomet

Dinamo je pobijedio Benficu u prvoj utakmici načinom kojim je bitno povećao šanse uoči uzvrata.

Ne zbog rezultata nego zbog igre koja se pokazala više nego djelotvornom pod uvjetom da je Benfica u Zagrebu igrala na optimalnoj razini.

Situacija u 7. minuti umnogome je odredila tijek utakmice i načine igre.

Krovinović je proigrao Grimalda, koji je izašao ispred Livakovića, vratar Dinama uspio je obraniti mrežu i trasirati svojoj momčadi put prema uspjehu.

Nakon što su uspjeli sačuvati mrežu u takvoj situaciji, igrači Dinama reagirali su dodatnim naporom.

Očekivano je Nenad Bjelica prepustio gostima posjed lopte, stala je momčad Dinama u blok ispred zadnje trećine i vrlo disciplinirano, agresivno i uigrano čuvala prilaze prema Livakoviću.

Do odmora Benfika nije više nije stvorila ni jednu izglednu priliku.

S druga strane Dinamo je stvorio nekoliko obećavajućih sitacija, pretežito kada je lopta bila kod Olma koji je radio razliku u svakom duelu.

U 36. minuti Olmo je povukao ključni potez, nakon Oršićeva dodavanja ustrčao je ispred Ruben Diasa, koji je u kutu kaznenog prostora odnio napadača Dinama...

Sudac je pokazao na bijelu točku, Petković je pribrano izveo kazneni udarac - 1:0.

U sadčkoj nadoknadi dočekao je Dinamo prvu pravu priliku.

Petković je pravodobno gurnuo loptu Gojaku, koji je iz pozadine otrčao prema vrataru Vlachodimosu...

Gojak nije bio dovoljno priseban iskoristiti zicer, Vlachodimos je uspio odbiti loptu.

U drugom dijelu odnosi snaga nisu se promijenili, Benfica je i dalje dominirala u posjedu lopte bez završnice.

Međutim, sadržajno je drugo poluvrijeme izgledalo kao da objema momčadima odgovara rezultat.

Ni jedan od vratara nije imao posla s time da je Dinamo izgledao opasnije, posebice u sudačkoj nadoknadi kada su Gavranović i posebice Oršić imali prilike povećati vodstvo.

Benfica definitivno nije ostvarila najave o momčadi koja igra napadački nogomet.

DINAMO: Livaković, Leovac, Dilaver, Theopile-Catherine, Stojanović, Šunjić, Gojak (78 Moro), Oršić, Olmo, Kadzior (84 Šitum), Petković (88 Gavranović)

BENFICA: Vlachodimos, Grimaldo, Ferreira, Ruben Dias, Corchia, Krovinović, Gabriel, Luis (59 Silva) Fernandes (70 Živković), Seferović (35 Cervi), Joao Felix

Prva utakmica osmine finala Europske lige: Dinamo - Benfica 1:0 (Petković 38-11m)