EUROPSKA LIGA

Lovren osigurao Liverpoolu polufinale

Četvrtak, 14. travnja 2016. 23:09 Napisao/la  SC

Uzvratna utakmica četvrtfinala: Liverpool - Borussia Dortmund 4:3

Dejan Lovren novi je junak Anfielda! Igrač kojega je izbornik Ante Čačić otpisao pogotkom u 91. minuti osigurao je Liverpoolu plasman u polufinale Europske lige.

U rijetkom viđenom preokretu momčad Jurgena Kloopa dvaput je stizala zaostatak od dva gola prednosti i na kraju ostvarila podvig kakav je Liverpool zadnji put ostvario u finalu Lige prvaka 2005. godine, kada je Milan do odmora vodio 3:0. Liverpool je na kraju pobijedio nakon izvođenja jedanaesteraca.

Već nakon deset minuta utakmice nogometaši Liverpoola bili su tri pogotka udaljeni od plasmana u polufinale.

Borussia je u 9. minuti vodila 2:0 i igrala atomski veći dio prvoga poluvremena. Liverpool nije izgledao kao momčad koja može postići jedan, a kamo li tri pogotka.

Na kraju je Liverpool postigao četiri pogotka u iznimno uzbudljivom nastavku utakmice. Bivša momčad Jurgena Kloopa uspjela je postići još jedan pogodak, Reus je u 57. minuti povisio vodstvo gostiju na 3:1.

Međutim, Liverpool je uspio postići tri pogotka u zadnjih pola sata, Lovrenov pogodak  izazvao je delirij na kultnom stadionu.

Milner je u 91. minuti zdesna ubacio, a Lovren na drugoj vratnici nadskočio Castra i udarcem glavom loptu precizno poslao u gornji kut - 4:3!

Velika pobjeda Liverpoola, Kloopa i posebice Lovrena, koji je u zadnjem razdoblju bio izložen salvama kritika zbog sukoba s Čačićem.

Darijo Srna bio je strijelac prvoga pogotka za Shakhtar, Eduardo je u 77. minuti ušao u igru tijekom koje Braga nije bila dostojan protivnik.

Sevilla je prošla tek nakon jedanaestraca budući da je izgubila (1:2) na svom terenu od Athletica.

U trećoj seriji vratar Soria obranio je udarac Etxebarrije, ostali izvođači jednaesteraca bili su uspješni.

Uzvratne utakmice četvrtfinala Europske lige: Liverpool - Borussia Dortmund 4:3 (5:4) (Origi 48, Coutinho 66, Sakho 78, Lovren 90+1/Mkhitaryan 5, Aubameyang 9, Reus 57), Shakhtar - Braga 4:0 (6:1) (Srna 25-11m, Ricardo Ferreira 42-ag, 74-ag, Kovalenko 50), Sparta Prag - Villarreal 2:4 (3:6) (Dočkal 65, Krejči 71/Bakambu 5, 49, Castillejo 43, Lafata 45+1), Sevilla - Athletic Bilbao 6:5, nakon jedanaesteraca (1:2/2:1) (Gameiro 59/Aduriz 57, Raul Garcia 80)