EUROPSKA LIGA Nogometaši Chelseaja i Benfice izborili finale

Četvrtak, 02. svibnja 2013. 22:50 Napisao/la  SC

Uzvratne utakmice polufinala: Chelsea - Basel 3:1 (2:1), Benfica - Fenerbahče 3:1 (0:1). Chelsea će tako nakon Lige prvaka imati priliku osvojiti novi trofej, dok Benfica traži prvu europsku titulu nakon 1962. godine

CHELSEA - BASEL 3:1

Stamford Bridge. Gledatelja: 39.400. Sudac: Eriksson.

Strijelci: 0:1 Salah (45'), 1:1 Torres (50'), 2:1 Moses (52'), 3:1 Luiz (59').

Žuti kartoni: Azpilicueta (Chelsea).

CHELSEA: Cech, Ivanović, Luiz (od 81' Ake), Cahill, Azpilicueta, Bertrand, Ramires (od 66' Oscar), Lampard, Moses, Hazard (od 75' Mata), Torres.

BASEL: Sommer, Voser, Schar, Sauro, Steinhofer, Geoffroy, Stocker (od 62' Degen), Frei (od 75' Diaz), Salah, El-Nenny, Streller (od 62' Jacques Zoua).

Chelsea i Fenerbahče igrat će u finalu Europske lige. Chelsea je na domaćem travnjaku pobijedio Basel i tako potvrdio slavlje iz prve utakmice (2:1), dok je Benfica pobjedom na Fenerbahčeom 3:1 nadoknadila zaostatak iz prve utakmice (0:1).

Momčad sa Stamford Bridgea na domaćem je travnjaku slomila Basel u deset minuta. Naime, Basel je poveo pogotkom Salaha u 45. minuti i tako napravio veliki korak prema iznenađenju. Ipak, Torres, Moses i Luiz su u rasponu od 50. do 59. vratili stvari na svoje mjesto. Rafael Benitez odveo je tako Chelsea u finale i imat će ovo natjecanje osvojiti drugi put, 2004. godine osvojio je s Valencijom Kup UEFA.

BENFICA - FENERBAHČE 3:1

Stadio Luz. Gledatelja: 55.402. Sudac: Lannoy.

Strijelci: 1:0 Gaitan (9'), 1:1 Kuyt (23'-11m), 2:1 Cardozo (35'), 3:1 Cardozo (66').

Žuti kartoni: Pereira, Perez (Benfica), Cristian (Fenerbahče).

BENFICA: Artur, Luisao, Pereira, Garay, Gaitan (od 90' Roderick Miranda), Matić, Almeida, Perez, Cardozo (od 87' Urretaviscaya), Lima, Eduardo Salvio.

FENERBAHČE: Demirel, Korkmaz, Yobo (od 75' Stoch), Ziegler, Gonul (od 61' Irtegun), Cristian, Sahin (od 44' Topuz), Ucan,  Erkin, Sow, Kuyt.

Nogometaši Benfice pobijedili su Fenerbahče u uzvratnoj utakmici polufinala i izborili finale na putu prema prvom europskom trofeju nakon 1962. godine. Kada je Kuyt u 23. minuti zabio za 1:1 bilo je jasno da će Benfici trebati još dva gola za prolaz. Za njih se pobrinuo sjajni Cardozo u 35. i 66. minuti.