EUROPSKA LIGA

Balotelli pogodio za Bilićev poraz

Četvrtak, 19. veljače 2015. 23:07 Napisao/la  SC

Rezultati: Liverpool - Besiktas 1:0, Celtic - Inter 3:3, Tottenham - Fiorentina 1:1, Trabzonspor - Napoli 0:4

Odigrane su prve utakmice šesnaestine finala Europske lige. Na Anfieldu je Liverpool protiv Besiktasa pogotkom Marija Balotellija iz kaznenog udarca šest minuta prije kraja došao do prednosti uoči istanbulskog uzvrata za sedam dana. Od 63. minute na terenu je bio i Dejan Lovren. Momčad Slavena Bilića ima se čemu nadati u uzvratnoj utakmici. Da su obavile dobar posao prve večeri proljetne faze natjecanja mogu reći momčadi Napolija i Evertona. Talijani su na gostovanju u Trabzonu slavili s visokih 4:0 dok su momci iz plavog dijela Liverpoola s 4.1 pobjedili švicarski Young Boys. Na korak do prolaza je i Dnipro koji je u Ukrajini slavio protiv Olympiakosa rezultatom 2:0. Nikola Kalinić za domaću je momčad ušao s klupe na poluvremenu. Uvjerljiv je bio i Wolfsburg protiv lisabonskog Sportinga (2:0), a pobjedu na gostovanju je pogotkom Hulka upisao i Zenit protiv PSV-a. Guingamp je preokrenuo vodstvo kijevskog Dinama s poluvremena i slavio 2:1, pri čemu su im pomogla čak dva crvena kartona gostiju. Yarmolenko je isključen u 39. minuti, a Belhanda u 45. minuti, tek četiri minute nakon što je ušao u igru. Domagoj Vida za ukrajinsku je ekipu odigrao cijeli susret.

Pravu poslasticu su na Hampden Parku odigrali Celtic i milanski Inter. Gosti su do trinaeste minute već vodili 0:2 golovima Shaqirija i Placia, no Celtic se vratio u egal u razdoblju od 24. do 26. minute. Palacio je pogodio za 2:3 netom prije kraja prvog dijela, dok je aktivan rezultat Celticu prije puta u Milano osigurao Guidetti na samom kraju susreta. Mateo Kovačić odigrao je posljednjih petnaest minuta za Inter. U remiju svoje Fiorentine u Londonu kod Tottenhama sudjelovao je Milan Badelj koji je u igru ušao u 78. minuti, dok je kod varšavske Legije Ivica Vrdoljak upisao devedeset minuta prilikom minimalnog poraza u Amsterdamu.

Europska liga - rezultati šesnaestine finala: Wolfsburg - Sporting 2:0 (Dost 46, 63), PSV - Zenit 0:1 (Hulk 64), Dnipro - Olympiakos 2:0 (Kankava 51, Rotan 55), Young Boys - Everton 1:4 (Hoarau 10/Lukaku 24, 39, 58, Coleman 28), Trabzonspor - Napoli 0:4 (Henrique 6, Higuain 20, Gabbiadini 27, Zapata 90+2), Roma - Feyenoord 1:1 (Gervinho 22/Kazim-Richards 55), Torino - Athletic Bilbao 2:2 (Lopez 18, 42/Williams 9, Gurpegi 73), Aalborg - Club Brugge 1:3 (Helenius 71-11m/Oulare 25, Refaelov 29, Petersen 61-ag), Ajax - Legia 1:0 (Milik 35), Celtic - Inter 3:3 (Armstrong 24, Campagnaro 26-ag, Guidetti 90+3/Shaqiri 4, Palacio 13, 45), Guingamp - Dinamo Kijev 2:1 (Beauvue 72, Diallo 75/Miguel Veloso 19), Sevilla - Borussia (M) 1:0 (Iborra 70), Liverpool - Besiktas 1:0 (Balotelli 84-11m), Tottenham - Fiorentina 1:1 (Soldado 6/Basanta 36), Villarreal - Salzburg 2:1 (Uche 32, Cheryshev 54/Soriano 48-11m), Anderlecht - Dinamo Moskva 0:0,