Europska liga: Eintracht osvojio trofej nakon izvođenja jedanaesteraca

Srijeda, 18. svibnja 2022. 23:58 Napisao/la  SC

Kristijan Jakić našao se na listi hrvatskih igrača koji su osvajali europske trofeje, vratar Trapp prometnuo se u igrača utakmice

Eintracht je osvojio Europsku ligu nakon boljega izvođenja jedanaesteraca od Glasgow Rangersa.

Kristijan Jakić našao se na listi hrvatskih igrača koji su osvajali europske trofeje!

Svi igrači Eintrachta bili su precizni, Trapp je u četvrtoj seriji obranio Ramseyu jedanaesterac.

U prvom poluvremenu nije se dogodilo ništa vrijedno pažnje, obje su momčadi bile suzdržane.

Drugo poluvrijeme bilo je sadržajnije.

U 57. minuti Tuta se poskliznuo, Aribo je iskoristio nezgodu, istrčao pred Trappa i loptu plasirao u mrežu - 0:1.

Tuta je zbog ozljede izašao, a Škoti zbog istoga razloga poveli.

U 67. minuti Japanac Kamada izašao je sam ispred vratara McGregora i prebacio vrata u pokušaju lob-udarca.

Dvije minute kasnije Boore je iskoristio nesmotrenost škotskog stopera Goldsona, postavio je nogu između dvojice braniča i skrenuo loptu u mrežu - 1:1.

U produžecima se dobro pazilo da netko ne pogriješi kao što je pogriješila škotska obrana, kada je Borre (95) krenuo prema vrataru, Bassey je uklizavanjem u zadnjem trenutku ispravio svoju pogrešku.

Istaknuli su se udarcima s distance Barišić (106) i Jakić (114)

U 118. minuti Rangerski su imali najoblju priliku na utakmici, Trapp je nogom uspio krenuti loptu koju je iz blizine skrenuo Kent.

Borna Barišić izašao je u 117. minuti zbog ozljede, Kristijan Jakić igrao je od 90. minute.

Pred 38.842 gledatelja na seviljskom stadionu Ramón Sánchez Pizjuán utakmicu je sudio Slovenac Slavko Vinčič.

EINTRACHT: Trapp, Toure, Tuta (59 Hasebe), N'dicka (101 Lenz), Knauff, Rode (90 Jakić), Sow (106 Hrustić), Kostić, Lindström (71 Hauge), Kamada, Borre

GLASGOW RANGERS: McGregor, Tavernier, Goldson, Bassey, Barišić (117 Roofe), Jack (74 Davis), Lundstram, Kamara (91 Arfiled), Wright (74 Sakala, 117 Ramsey), Kent, Aribo (101 Sands)

Finale Europske lige: Eintracht - Glasgow Rangers 6:5 (1:1), nakon jedanaesteraca (Borre 69/Aribo 57)

Jedanaesterci: Tavernier 1:2, Lenz 2:2, Davis 2:3, Hrustić 3:3, Arfield 3:4, Kamada 4:4, Ramsey - Trapp brani, Kostić 5:4, Roofe 5:5, Borre 6:5