Europska liga: Dinamo nastavlja europsku sezonu, Mislav Oršić odlučio pobjednika

Četvrtak, 25. veljače 2021. 22:54 Napisao/la  SC

Trenera Zorana Mamića posebno će veseliti da je obrana Dinama jako dobro funkcionirala u utakmici protv ruske momčadi

Slavlje u Maksimiru

Dinamo se plasirao u osminu finala Europske lige!

Veliki uspjeh aktualni hrvatski prvak ostvario je na upečatljiv način, Dinamo je dvaput pobijedio ruski Krasnodar!

Jedini strijelac u uzvratnoj utakmici bio je Oršić nakon što je Jakić odradio glavinu posla u 31. minuti.

Prvo je Jakić krenuo na nepostavljenu obranu gostiju zdesna prema lijevoj strani, odigrao Petkoviću koji mu je loptu gurnuo u slobodan prostor po lijevoj strani kaznenog prostora, Jakić je stao i sačekao mirno da se pojavi Oršić, odigrao je precizno strijelcu koji je staloženo plasirao loptu u mrežu kroz gustiš igrača - 1:0.

Dinamo je djelovao opasnije na maksimirskom travnjaku (6/2 udarci u vrata), imao je nekoliko prilika ranije zaključiti utakmicu, a trenera Zorana Mamića posebno će veseliti da je obrana Dinama jako dobro funkcionirala.

U 45. minuti Cabella je ostao u otvorenoj poziciji za udarac na 8 metara, bila je to jedina izgledna prilika gostiju.

DINAMO: Livaković, Ristovski, Lauritsen, Theophile, Gvardiol, Jakić, Ivanušec (84 Atiemwen), Majer (69 Mišić), Ademi, Oršić, Petković (87 Gavranović)

KRASNODAR: Agkatsev, Smoljnikov (70 Sulejmanov), Martinović, Kaio, Černov, Gazinski (70 Ari), Vilhena (60 Olsson,) Wanderson, Cabella, Claesson, Ionov

Uzvratna utakmica 1/16 finala Europske lige: Dinamo - Krasnodar 1:0 (3:2) (Oršić 31)