Liga prvaka: Robert Lewandowski vratio Barcelonu u natjecanje, Hrvoje Smolčić debitirao

Srijeda, 12. listopada 2022. 23:14 Napisao/la  SC

Liverpool postigao čak šest pogodaka u drugom poluvremenu, Mohamed Salah postigao najbrži hat-trick u Ligi prvaka

Liga prvaka: Robert Lewandowski vratio Barcelonu u natjecanje,  Hrvoje Smolčić debitirao

Liga prvaka - 4. kolo

Barcelona i Inter odigrali su uzbudljivu utakmicu na Camp Nou u kojoj je Inter u drugom dijelu pokazao kvalitetu više.

U prvom dijelu Barcelona je bila bolja, stalno je stiskala, postignula je pogodak.

U drugom dijelu Inter je izgledao bolje u okomitim izlascima, obrana Barcelone na čelu s nesigurnim Piqueom stalno je bila izložena opasnostima, da Barcelona nema fenomenalnog Lewandowskog teško da bi se vratila u utakmicu.

Na kraju je Asllani u 95. minut propustio realizirati meč-loptu, ter Stegen je ostavio Barcelonu u Ligi prvaka.

Hrvoje Smolčić debitirao je za Eintracht u Ligi prvaka, riječki stoper ušao je u igru u 70. minuti umjesto Rodea, kada je Tottenham vodio 3:1.

Alidou je smanjio na 3:2 iako je Eintracht od 60. minute igrao bez isključenog Tute.

Kane u 92. minuti nije iskoristio kazneni udarac, koji je skrivio Smolčić.

Ivan Perišić sjedio je na klupi Tottenhama, Kristijan Jakić odigrao je cijelu utakmicu za Eintracht.

Igor Tudor ostvario je drugu pobjedu, koja je posebno značajna, jer je Marseille pobijedio izravnog konkurenta u gostima.

Esgaio je dobio crveni karton, Sporting je ostao bez igrača već u 19. minuti, što je francuskoj momčadi olakšalo posao.

Liverpool je u drugom poluvremenu postigao čak šest pogodaka protiv Rangersa, Borna Barišić i Antonio Čolak dugo će pamtiti težak poraz.

Salah je postigao najbrži hat-trick u povijesti Lige prvaka.

Skupina A: Napoli - Ajax 4:2 (Lozano 4, Raspadori 16, Kvaratskhelia 62/Klaassen 49, Bergwijn 83), Glasgow Rangers - Liverpool 1:7 (Arfield 17/Firmnio 24, 55, Nunez 66, Salah 76, 80, 81, Elliot 87)
Poredak: Napoli 12, Liverpool 9, Ajax 3, G. Rangers 0

Skupina B: Atlético - Club Brugge 0:0, Leverkusen - Porto 0:3 (Galeno 6, Taremi 53-11, 64-11m)
Poredak: C. Brugge 10, Porto 6, Atletico 4, Leverkusen 3

Skupina C: Barcelona - Inter 3:3 (Dembele 40, Lewandowski 82, 90+1/Barella 50, L. Martinez 63, Gosens 89), Viktoria Plzen - Bayern 2:4 (Vikanova 62, Kliment 75/Mane 10, Muller 14, Goretzki 25, 35)
Poredak: Bayern 12, Inter 7, Barcelona 4, V. Plzen 0

Skupina D: Tottenham - Eintracht 3:2 (Heung-Min 20, 36, Kane 28-11m/Kamada 14, Alidou 87), Sporting - Marseille 0:2 (Geundouzi 20-11m, Sanchez 30)
Poredak: Tottenham 7, Marseille 6, Sporting 6, Eintracht 4