Liga prvaka: Real Madrid kaznio pogreške Liverpoola, Manchester City jedva pobijedio

Utorak, 06. travnja 2021. 22:57 Napisao/la  SC

Luka Modrić asistirao za treći pogodak Real Madrida, Manchester City pogotkom Foldena u 90. minuti ostvario prednost pred uzvrat

Real Madrid ostao je pred utakmicu bez stožernih stopera (S. Ramos ozlijeđen, Varane pozitivan) što se u igri nije posebno primjetilo, Liverpool cijelu sezonu igra bez stožernh stopera (van Dijk, Gomez...) što se itekako dobro vidjelo u prvom poluvremenu u Madridu.

U prvom poluvremenu Liverpool ni po čemu nije bio ravnopravni protivnik, posebice po reakcijama u zadnjoj liniji obrane.

U 27. minuti Kroos je iz svoje trećine dugačkom loptom pronašao Junior Viniciusa, Phillips je uspio zakasniti iako je lopta jako dugo putovala, mladi napadač domaćina istrčao je ispred Edersona i pogodio - 1:0.

U 36. minuti Alexander-Arnold u padu je glavom vrhunski asistirao Asensiju, koji je prebacio loptom Edersona i ušetao u mrežu - 2:0.

Real Madrid je potpuno dominirao, nekoliko je puta opasno ušao u završnicu bez realizacije, Liverpool praktično nije ušao u zadnju trećinu.

U drugom dijelu Liverpool je igrao puno poduzetnije i odlučnije, posebice u prvih dvadesetak minuta.

U 51. minuti Jota je uputio udarac s ruba kaznenog prostora, lopta se slučajno odbila do utrčalog Salaha, koji je sretno svladao Courtoisa, lopta se od prečke odbila u mrežu - 2:1.

Nakon primljenog pogotka Real Madrid opet je dignuo ritam, počela se igrati zanimljiva utakmica u kojoj su obje momčadi djelovale opasno.

Opasnije je ipak izgledao domaćin!

U 65. minuti Modrić je stvorio višak na desnoj strani kaznenog prostora, ušao  u sredini, odigrao Junioru Viniciusu, koji je kroz noge Phillipsu loptu poslao u mrežu - 3:1.

Do kraja utakmice igralo se puno bolje nego u prvom dijelu, Liverpool je pokazao da bi uzvratna utakmica mogla biti zanimljiva ako braniči uspiju odigrati na potrebnoj razini.

Luka Modrić igrao je prema običaju na visokoj razini.

REAL MADRID: Courtois, Vazquez, Militao, Nacho, Mendy, Modrić, Casemiro, Kroos, Asensio (70 Valverde), Benzema, Vinicius (85 Rodrygo)

LIVERPOOL: Alisson, Alexander-Arnold, Phillips, Kabak (81 Firminio), Robertson, Keita (42 Alcantara), Fabinho, Wijnaldum, Salah, Jota (81 Shaqiri), Mane

U 19. minuti pogriješio je Emre Can, momčad Manchester Cityja munjevito je krenula na nepostavljenu obranu gostiju, na tipičan način stvorila je višak na desnoj strani gdje je Mahrez u školskoj akciji odigrao De Bruyneu, koji je u ravni prve vratnice pogodio mrežu u bližem kutu - 1:0.

Manchester City očekivano je dominirao tijekom cijele utakmice, stvorio je više šansi da bi na kraju jedva pobijedio.

U 84. minuti Reus je na Haalandovu asistenciju kaznio brojne domaće promašaje, u zadnjoj minuti Foden je ipak osigurao Manchester Cityju prednost uoči uzvrata.

MANCHESTER CITY: Ederson, Cancelo, Stones, Dias, Walker, Rodrigo, Gündogan, Mahrez, De Bruyne, Foden, B. Silva (59 Gabriel Jesus)

BORUSSIA DORTMUND: Hitz, Morey (81 Meunier), Akanji, Hummels, Guerreiro, Bellingham, Emre Can, Dahoud (81 Delaney), Knauff (63 Reyna), Haaland, Reus

Prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka: Real Madrid - Liverpool 3:1 (Junior Vinicius 27, 65, Asensio 36/Salah 51), Manchester City - Borussia (D) 2:1 (De Bruyne 19, Folden 90/Reus 84)