LIGA PRVAKA Milan pobjedom u Madridu ostao u borbi za drugo mjesto, Manchester City uspješniji od PSG-a u sudaru divova

Srijeda, 24. studenog 2021. 23:16 Napisao/la  SC

Manchester City, PSG, Liverpool, Ajax, Sporting, Real Madrid i Inter osigurali nastupe u završnici kolo prije kraja natjecanja po skupinama

Brazilac Messias postigao jedini pogodak u Madridu

Liga prvaka - 5. kolo

Manchester City pobijedio je PSG u sudaru divova, Pep Guardiola ostvario je slatku pobjedu protiv Messija, Neymara i Mbappea,...

City je izrazito dominirao kroz posjed lopte, stvorio je nekoliko prilika, pogodio okvir vratiju i onda primio gol nakon brze kontre Messija i Mbappea.

Preokrenuo je City rezultat i zasluženo pobijedio u prestižnoj utakmici.

RB Leipzig napuno je mrežu Club Bruggea i stekao šansu u zadnjem kolu ostvariti plasman u Europsku ligu.

Leipzig igra protiv Cityja na svom terenu, Club Brugge putuje u Pariz.

Joško Gvardiol izašao je u 80. minuti da malo predahne, cijele sezone u RB Leipzigu igra na visokoj razini.

Milan je ostvario najznačajniju pobjedu večeri, pobijedio je Atletico u Madridu i potpuno zakomplicirao borbu za drugo mjesto.

Messias je prvim pogotkom za Milan osigurao pobjedu potencijalno vrijednu desetine milijuna eura.

U zadnjem kolu Porto igra protiv Atletica, Milan igra protiv Liverpoola, koji je rutinski pobijedio Porto.

Inače, Atletico je igrao u najjačem sastavu (Griezmann i Suarez u napadu), Ibrahimović je igrao od 66. minute, Rebić je ozlijeđen.

Ajax je petom pobjedom potvrdio da je daleko najbolja momčad u skupini.

Suprotno, Bešiktaš je doživio peti poraz s Miralemom Pjanićem i Domagojom Vidom u početnoj postavi.

Marin Pongračić igrao je do 66. minute u porazu Borussije Dortmund, teško Borussia može nekoga pobijediti bez ozlijeđenog Erlinga Haalanda.

Sporting je pobjedom 3:1 osigurao plasman u završnicu, jer ima bolji međusobni omjer u utakmicama protiv Borussije (3:1, 0:1).

Budući da je Carlo Ancelotti utakmicu počeo sa senatorima u sredini (Modrić, Casemiro i Kroos) bilo je jasno da je Real Madridu bilo jako važno potvrditi plasman u završnicu kolo prije kraja.

Ivan Perišić asistirao je dvostrukom strijelcu Edinu Džeki za drugi pogodak kojim je Inter potvrdio pobjedu i plasman u drugi krug natjecanja.

Marcelo Brozović igrao je standardno.

Skupina A: Club Brugge - RB Leipzig 0:5 (Nkunku 12, 90+3, Forsberg 17-11m, 45+1, An. Silva 26), Manchester City - PSG 2:1 (Sterling 63, Gabriel Jesus 76/Mbappe 50)
Poredak: Manchester City 12, PSG 8, RB Leipzig 4, Club Brugge 4

Skupina B: Liverpool - Porto 2:0 (Alcantara 52, Salah 70), Atlético - Milan 0:1 (Messias 87)
Poredak: Liverpool 15, Porto 5, Milan 4, Atletico 4

Skupina C Bešiktaš - Ajax 1:2 (Ghezzal 22-11m/Haller 54, 69), Sporting - Borussia Dortmund 3:1 (Pedro Goncalves 30, 39, Porro 81/Malen 90+3)
Poredak: Ajax 15, Sporting 9, Borussia Dortmund 6, Bešiktaš 0

Skupina D: Inter - Šahtar 2:0 (Džeko 61, 67), Sheriff - Real Madrid 0:3 (Alaba 30, Kroos 45+1, Benzema 55)
Poredak: Real Madrid 12, Inter 10, Sheriff Tiraspol 6, Šahtar 1