Liga prvaka: Mbappe odveo PSG do pobjede u reprizi finala Lige prvaka

Srijeda, 07. travnja 2021. 22:59 Napisao/la  SC

Unatoč dominaciji Bayerna, u sniježnim uvjetima na Allianz Areni Parižani su se bolje snašli i stekli veliku prednost uoči uzvrata. Chelsea svladao Porto  u Sevilli

Slavlje Kylliana Mbappea i Neymara

Nogometaši PSG-a stekli su prednost nakon prvih 90 minuta u najzanimljivijem obračunu četvrtfinalne serije Lige prvaka, u reprizi prošlogodišnjeg finala Parižani su u Munchenu svladali Bayern 2:3.

Parižani su se bolje snašli u sniježnim uvjetima na Allianz Areni, iako je Bayern dominirao praktičkih svih 90 minuta, izostanak Lewandowskog zbog ozljede mogao bi biti nenadoknadiv hendikep za momčad trenera Hansa-Dietera Flicka.

Bayern nije mogao računati na Lewandowskog, ali su u PSG-u zato mogli računati na Kylliana Mbappea, koji je još jednom prezentirao zašto je jedan od najtraženijih nogometaša današnjice.

Bavarci su krenuli silovito od samog starta, već u drugoj minuti Choupo-Moting je zatresao vratnicu, na drugoj je strani sijevnula kontra, Neymar je proigrao Mbappea, koji vara Neuera i donosi gostima prednost.

Pritisak domaćina se nastavio, a onda je u 28. minuti Marquinhos iskoristio još jedno precizno ubacivanje Neymara, izbjegao zaleđe i povećao prednost Parižana.

Rezultatski zaostatak nije previše obeshrabio domaćine pa je kontinuirani pritisak ipak donio ploda u 37. minuti, kada je Choupo-Moting lijepim udarcem glavom svladao raspoloženog Navasa.

Snijeg nije jenjavao niti u nastavku utakmice, kao niti pritisak Bayerna, pa je Navas u 60. minuti još jednom morao po loptu u mrežu, ovog puta nakon Mullerovog udarca glavom.

Imali su nogometaši Bayerna još nekoliko lijepih prigoda, ukupno su sakupili čak 30 udaraca na vrata Parižana, ali su se do kraja utakmice još jednom radovali - gosti.

Di Maria je u 68. minuti proigrao Mbappea, koji je krenuo prema Neueru, malo zastao, pa majstorski provukao loptu kroz noge Boatengu i po drugi put svladao nemoćnog Neuera.

BAYERN: Neuer, Hernandez, Alaba, Sule (42 Boateng), Pavard, Kimmich, Goretzka (33 Davies), Coman, Muller, Sane, Choupo-Moting.

PSG: Navas, Dagba Marquinhos (30 Herrera), Kimpembe, Diallo (46 Bakker), Danilo, Gueye, Di Maria (71 Kean), Neymar (90 Rafinha), Draxler, Mbappe.

Nogometaši Chelseaja ostvarili su velik korak ka plasmanu u polufinale Lige prvaka pobijedivši Porto u utakmici odigranoj u Sevilli na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan.

„Gosti“ su pobjedu osigurali u 32. minuti, kada je Mount  zatresao mrežu portugalske momčadi na asistenciju Jorginha, slavlje Londončana u Sevilli potvrdio je Chilwell pet minuta prije kraja utakmice.

Mateo Kovačić igrao je za Chelsea druge minute sudačke nadoknade vremena, kada ga je zamijenio Emerson.

PORTO: Marchesin, Sanusi, Pepe, Mbemba, Manafa (83 Francisco Conceicao), Otavio (84 Martinez Toni), Uribe, Grujić, Corona, Luis Diaz, Marenga (84 Vieira).

CHELSEA: Mendy, Azpilicueta, Christensen, Rudiger, James (80 T. Silva), Jorginho, Kovačić (90+2 Emerson), Chilwell, Mount (80 Kante), Havertz (65 Giroud), Werner (65 Pulišić).

Prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka: Bayern – PSG 2:3 (Choupo-Moting 37, Muller 60/Mbappe 3, 68, Marquinhos 28), Porto – Chelsea 0:2 (Mount 32, Chilwell 85)