LIGA PRVAKA Lille i Salzburg pobjedama u zadnjem kolu ostvarili su plasmane u osminu finala, Barcelona nije imala šanse protiv Bayerna

Srijeda, 08. prosinca 2021. 23:05 Napisao/la  SC

Salzburg na kraju postao najugodnije iznenađenje Skupine G, austrijski prvak bio je autsajder nakon ždrijeba skupina.

U Munchenu je sve vrlo brzo postalo jasno

Liga prvaka - 6. kolo

Juventus, Chelsea, Manchester United, Bayern, Benfica, Lille i Salzburg plasirali su se u osminu finala Lige prvaka.

Lille i Salzburg pobjedama u zadnjem kolu ostvarili su plasmane u osminu finala, u Skupini G uoči zadnjega kola sva su četiri kluba imali šanse osvojiti jedno od prva dva mjesta.

Salzburg je na kraju postao najugodnije iznenađenje Skupine G, austrijski prvak bio je autsajder nakon ždrijeba skupina.

Na kraju je Salzburg pobijedio Sevillu, drugoplasirana momčad LaLige sezonu nastavlja u Europskoj ligi.

Od 64. minute Sevilla je igrala bez isključenog Jordana.

Luka Sučić igrao je do 76. minute za Salzburg, a Ivan Rakitić do 68. minute za Sevillu.

Ivo Grbić branio je za Lille u gostujućoj pobjedi protiv Wolfsburga, francuska momčad osvojila je prvo mjesto u skupini.

Barcelona je prema očekivanju ispala iz Lige prvaka, Bayern je lakoćom pobijedio katalunjsku momčad, koja je na kraju rezultatski dobro prošla.

Benfica je za dvadesetak minuta riješila pitanje pobjednika protiv Dynama Kijev.

Manchester United i Young Boys odigrali su neodlučeno čime je švicarska momčad ispala iz Europe.

Atalanta i Villarreal u četvrtak će odlučiti tko će igrati Ligu prvaka, a tko Europsku ligu, utakmica je odgođena zbog snijega u Bergamu.

Dejan Lovren igrao je za Zenit u remiju sa Chelseajom, Juventus je pobjedom protv Malma na kraju osvojio prvo mjesto.

Antonio Čolak igrao je do 69. minute za Malmo.

Skupina H: Juventus - Malmo 1:0 (Kean 18), Zenit - Chelsea 3:3 (Claudinho 38, Azmoun 41, Ozdoev 90+4/Werner 2, 85, Lukaku 62)
Poredak: Juventus 15, Chelsea 13, Zenit 5, Malmo 1

Skupina F: Manchester United - Young Boys 1:1 (Greenwood 9/Rieder 42), Atalanta - Villarreal, odgođeno
Poredak: Manchester United 11, Villarreal 7, Atalanta 6, Young Boys 5

Skupina E: Bayern - Barcelona (Muller 34, Sane 43, Musiala 62), Benfica - Dynamo Kijev (Yaremchuk 16, Gilberto 22)
Poredak: Bayern 18, Benfica 8, Barcelona 7, Dynamo Kijev 1

Skupina G: Salzburg - Sevilla (Okafor 50), Wolfsburg - Lille 1:3 (Steffen 89/Yilmaz 11, David 72, Gomes 78)
Poredak: Lille 11, Salzburg 10, Sevilla 6, Wolfsburg 5