Liga prvaka: Shakhtar srušio kraljevski klub u Madridu, Luka Modrić strijelac

Srijeda, 21. listopada 2020. 20:50 Napisao/la  SC

Nogometaši Shakhtara napravili su najveće iznenađenje  na samom otvaranju natjecanja.

Ukrajinci su u prvoj utakmici B skupine Lige prvaka u Madridu svladali kraljevski klub 3:2.

Gosti su do odmora imali 3:0, Luka Modrić pogotkom u 54. minuti započeo je pohod na preokret, Junior Vinicius pet minuta kasnije još je jednom zatresao mrežu gostiju, koji su do kraja ipak uspjeli izdržati.

Valverde je u drugoj minuti sudačke nadoknade pogodio za remi, ali nakon što se oglasila VAR soba pogodak je poništen zbog zaleđa.

Modrić je igrao do 70. minute, kada je ušao Kroos.

Trener Zinedine Zidane počeo je utakmicu s Lukom Jovićem u vrhu napada,Rodrygom i Asensiom na bokovima.

U drugom dijelu u igru poslao Karima Benzemu u umjesto Rodryga, Vinicius je zamijenio Jovića.

Real Madrid doživio drugi uzastopni domaći poraz,  u subotu je Cadiz u LaLigi pobijedio rezultatom 1:0.

U prvoj utakmici A skupine Salzburg je na domaćem terenu remizirao s Lokomotivom iz Moskve.

Skupina A: Salzburg – Lokomotiv (M) 2:2 (Szobzszlai 45, Junuzovic 50/Eder 19, Lisakovich 75)

Skupina B: Real Madrid – Shakhtar 2:3 (Modrić 54, Vinicius 59/Tete 29, Varane 33-ag, Solomon 42)