LIGA PRVAKA

Ronaldo hat-trickom osigurao polufinale

Utorak, 12. travnja 2016. 22:51 Napisao  I. V.

Uzvratne utakmice četvrtfinala: Real Madrid - Wolfsburg 3:0 (0:2), Man. City - Wolfsburg 1:0 (2:2)

Trima pogocima Cristiana Ronalda Real Madrid ostvario je plasman u polufinale Lige prvaka.

Ronaldo nije najbolji igrač na planeti i nikada neće ući u izbor najboljih igrača svih vremena. Ali Ronaldo je zato najbolji strijelac današnjice i jedan od najučinkovitijih napadača svih vremena.

Brojke sve govore! Ronaldo je protiv Wolfsburga ostvario hat-trick i time postigao 16 pogodaka u 10 utakmica Lige prvaka. Ostatak momčadi postigao je 10 pogodaka...

Dva Ronaldova pogotka u dvije minute već nakon 17 minuta anulirali su prednost Wolfsburga iz prve utakmice. Oba su postignuta instinktom čudesnog strijelca.

Treći pogodak Ronaldo je postigao iz slobodnog udarca u 77. minuti, ponajviše zahvaljući "živom zidu", koji se razmaknuo.

Real Madrid u potpunosti je nadigrao suzdržani Wolfsburg, koji ni po čemu nije djelovao kao u prvoj utakmici. Djelomično zbog toga što je Drexsler morao izaći u 32. minuti zbog ozljede.

Luka Modrić ponovo je odigrao na visokom nivou zbog čega je nagrađen ovacijama, kada je u 92. minuti zamijenjen.

REAL MADRID: Navas, Carvajal, Sergio Ramos, Pepe, Marcelo, Modrić (90+2 Varane), Casemiro, Kroos, Bale, Benzema (84 Jese), Ronaldo.

WOLFSBURG: Benaglio, Vieirinha, Naldo, Dante, Rodriguez, Guilavogui (80 Dost), Gustavo, Bruno Henrique (73 Caliguri), Arnold, Draxler (32 Kruse), Schurrle.

U 30. minuti Aguero je promašio kazneni udarac i propustio priliku u ranoj fazi bitno olakšati posao svojoj momčadi.

Trebalo je čekati do 76. minute, kada je De Bruyne postigao pogodak kojim je Manchester City potvrdio povijesni plasman u polufinale.

MANCHESTER CITY: Hart, Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy, Fernando, Fernandinho, Navas, De Bruyne (84 Toure), Silva (87 Delph), Aguero (90+3 Iheanacho)

PSG: Trapp, Aurier (61 Pastore), Silva, Marquinhos, Van der Wiel, Motta (44 Lucas), Rabiot, Maxwell, Di Maria, Cavani, Ibrahimović

Uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka: Real Madrid - Wolfsburg 3:0 (0:2) (Ronaldo 16, 17, 77), Manchester City - Wolfsburg 1:0 (2:2) (De Bruyne 76)