LIGA PRVAKA

PSG eliminirao Valenciju, Juve potvrdio četvrtfinale

Srijeda, 06. ožujka 2013. 22:47 Napisao/la  SC

Uzvratne utakmice 1/8 finala: PSG - Valencia 1:1, Juventus - Celtic 2:0. Jonas (55) doveo Valenciju u vodstvo, Lavezzi (66) izjednačio

Uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka

PSG - VALENCIA 1:1

Stadion Park prinčeva. Gledatelja: 45.000

Sudac: Milorad Mažić (Srbija)

Strijelci: 0:1 Jonas ((55), 1:1 Lavezzi (66)

Žuti kartoni: Lavezzi (PSG), Victor Ruiz, Albelda, Parejo, Soldado (Valencia)

PSG: Sirigu, Jallet (24 Van der Wiel), Thiago Silva, Alex, Maxwell, Chantome, Thiago Motta (58 Gameiro), Matuidi, Pastore, Lucas (83 Sakho), Lavezzi

VALENCIA: Guaita, Barragan, Mathieu, Victor Ruiz, Cissokho, Parejo, Albelda (46 Banega), Feghouli (63 Piatti), Tino Costa, Jonas (76 Valdez), Soldado

Momčad PSG-a bez kažnjenog Zlatana Ibrahimovića plasirala se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što je u uzvratnoj utakmici odigrala neodlučeno (1:1) protiv Valencije. Što se sadržaja tiče, utakmica će brzo biti zaboravljena iako je u drugom dijelu dobila neophodni natjecateljski naboj

U prvom poluvremenu ama baš se ništa nije dogodilo vrijedno pažnje, što je rijetkost u ovako poodmakloj fazi natjecanja u Ligi prvaka. Valencia je bila prisiljena hvatati zaostatak (1:2) iz prve utakmice, ali u igri gostiju nije bilo dovoljno poduzetnosti niti neophodnog rizika, pa su brazilski stoperi u pariškoj momčad, Alex i Thiago Silva, rutinski odradili posao.

Ni momčad PSG-a nije izgledala odveć ambiciozno, pa je utakmica u pojedinim razdobljima postala dosadna. Nekoliko atraktivnih pokušaja Brazilca Lucasa bilo je premalo za visoke kriterije pariške publike.

U nastavku je utakmica bila puno uzbudljivija. Ulaskom Bagene Valencia je počela igrati povezanije i okomitije, PSG se nastavio braniti, ali ne i obraniti. U 55. minuti Jonas je uputio udarac s 18 metara, lopta je malo okrznula Alexa i završila let u desnom kutu – 0:1. Od tog trenutka Valenciju je desetak minuta jedan pogodak dijelio od četvrtfinala.

U 66. minuti Gamerio se u polukontri probio kroz trojicu braniča, lopta je na čistini došla do Lavezzija, koji iz drugog pokušaja udarcem koljena postiže pogodak – 1:1.

Nastojanja Valencije da drugim pogotkom uđu u produžetke nisu dala rezultata. Obrana PSG djelovala je toliko sigurno da je pogodak mogao pasti samo slučajno.

JUVENTUS - CELTIC 2:0

Juventusov stadion. Gledatelja: 40.000

Sudac: Firat Aydinus (Turska)

Strijelci: 1:0 Matri (24), 2:0 Quagliarella (65)

Žuti karton: Izaguirre (Celtic)

JUVENTUS: Buffon, Barzagli, Marrone, Bonucci, Padoin, Vidal (67 Isla), Pirlo (69 Giaccherini), Pogba, Peluso (59 Asamoah), Quagliarella, Matri

CELTIC: Forster, Matthews (52 Forrest), Wilson, Kayal, Izaguirre, Commons (73 Nouioui), Wanyama (46 Ambrose), Ledley, Mulgrew, Samaras, Hooper

Nakon pobjede Juventusa od 3:0 u prvoj utakmici, nogometaši Celtica doputovali su na izlet u Torino. Dok su razgledavali novi stadion Matri je u 24. minuti postigao pogodak, koji je utakmicu zarana odveo u smjeru koji su priželjkivali domaćini. U jaki trening pred nadolazeće obveze!