Liga prvaka: Memphis Depay odveo Manchester United do pobjede protiv Club Bruggea

Utorak, 18. kolovoza 2015. 22:19 Napisao/la  SC

Rezultati prvih susreta: Manchester United - Club Brugge 3:1, BATE Borisov - Partizan 1:0, Sporting - CSKA Moskva 2:1, Lazio - Bayer Leverkusen 1:0, Astana - APOEL 1:0

Liga prvaka - playoff runda, prvi susret

MANCHESTER UNITED - CLUB BRUGGE 3:1

Old Traffored. Gledatelja 70.000

Sudac: Deniz Aytekin (Njemačka) 6

Strijelci: 0:1 Carrick (8-ag) 1:1 Depay (13) 2:1 Depay (43) 3:1 Fellaini (90+3)

Žuti kartoni: Darmian, Smalling (Manchester United), Bolingoli-Mbombo, Mechele, Vormer (Club Brugge)

Crveni karton: Mechele (80 - drugi žuti)

MAN UTD: Romero 6 - Darmian 6.5, Smalling 6, Blind 6.5, Shaw 6 - Carrick 5 (46 Schweinsteiger 5.5), Schneiderlin 6 - Mata 5.5, Januzaj 6 (72 Hernandez -), Depay 7.5 - Rooney 6 (84 Fellaini -)

CLUB BRUGGE: Bruzzese 5.5 - Cools 5.5, Mechele 5, Duarte 5.5, De Bock 5 - Simons 6 (40 Claudemir 5.5) - Vormer 5.5, Vazquez 5.5 (78 Vanaken -), Bolingoli-Mbombo 5.5 - Dierckx 5, Diaby 5 (56 Oulare 5.5)

Ostvarili su zacrtano nogometaši Manchester Uniteda u prvom susretu playoff runde kvalifikacija za Ligu prvaka. Iako su već nakon osam minuta bili u zaostatku zbog autogola Michaela Carricka, već je do poluvremena s dva pogotka stvari preokrenulo najnovije pojačanje, nizozemski internacionalac Memphis Depay. No, iako je Manchester United slavio, rezultat od 3:1 može biti itekako aktivan za momčad Club Bruggea uoči uzvrata na njihovom stadionu za osam dana.

Iako su domaćini krenuli napadački te nekoliko puta nagovjestili da će ovo biti njihova večer, prva se zatresla mreža Sergija Romera. Igrala se 8. minuta kada je Vazquez dobio slobodan udarac iskosa, s lijeve strane, na nekih tridesetak metara. Lopta je bila upućena prema sredini kaznenog prostora gdje je na brisanom prostoru boravio Carrick, od čijeg se tijela lopta odbila iza leđa Romera.

Nakon primljenog pogotka domaćin je još više snage usmjerio u nada, samo pet minuta trajalo je slavlje belgijskih navijača na Old Traffordu. U šesnaestercu je loptu dobio Depay, prvo se sombrerom oslobodio dvojice, a onda krenuo prema sredini i zabio za 1:1. Depay je od tada do kraja utakmice bio najkonkretniji pojedinac na terenu, njegovi su udarci bili teško branjeni, što je dokazao i pogodak pred sam kraj prvog dijela.

U 43. minuti Depay dobiva loptu od reprezentativnog kolege Blinda, nakon čega je sjajnim udarcem iskosa s lijeve strane matirao vratara Club Bruggea. Depay je bio nezaustavljiv, oba su pogotka Manchester Uniteda bila postignuta isključivo njegovom zaslugom.

U još tri navrata Depay je prijetio (38, 52, 64), dva je puta uspio obraniti Bruzzese dok je posljednju promašio nakon sjajne akcije. Blind i Mata kombinirali su po lijevoj strani, Blind je ubacio u kazneni prostor gdje je Rooney ostavio za Depaya čiji udarac odlazi preko gola.

U posljednjem napadu utakmice pogodak je postigao Belgijana u dresu Manchester Uniteda, Marouane Fellaini. Baš kada se njemački arbitar Aytekin spremao odsvirati kraj utakmice, posljednji je napad preko lijeve strane povukao Depay i ubacio u sredinu gdje se Fellaini najbolje snašao i zabio za konačnih 3:1.

Osim poraza Belgijanci će uoči uzvrata imati još jedan problem. Naime, Brandon Mechele u 80. minuti susreta zbog zakašnjelog starta na Hernandeza dobiva crveni karton, pa je Club Brugge susret završio s dva gola zaostatka, ali i sa igračem manje na terenu.

U ostalim utakmicama programa predviđenog za utorak do minimalnih pobjeda su došle momčadi BATE Borisova protiv Partizana, odnosno Lazia protiv Bayera iz Leverkusena. Obje su utakmice završile pobjedama domaćina s 1:0, baš kao i ona u posljepodnenvnom programu u kojoj je Astana svladala ciparski APOEL. Momčad koja je uz Club Brugge uspjela postići gol u gostima je moskovski CSKA, no i Rusi su izgubili na gostovanju kod Sportinga u Lisabonu, bilo je 2:1.

Ostali rezultati prvih susreta: Astana (Kaz) - APOEL (Cip) 1:0 (Dzholchiev 14), Lazio (Ita) - Bayer Leverkusen (Nje) 1:0 (Keita 77), BATE Borisov (Blr) - Partizan (Srb) 1:0 (Gordejchuk 75), Sporting (Por) - CSKA Moskva (Rus) 2:1 (Gutierre 12, Slimani 82/Doumbia 40)