LIGA PRVAKA

Messi trima pogocima ispratio Guardiolu

Srijeda, 19. listopada 2016. 22:51 Napisao/la  SC

Utakmice 3. kola: Barcelona - Man. City 4:0, Bayern - PSV 4:1, Arsenal - Ludogorets 6:0, Napoli - Besiktas 2:3

Liga prvaka - 3. kolo

Leo Messi ispratio je Pepa Guardiolu s Camp Nou s trima pogocima u mreži Manchester Cityja.

Podsjetio je Messi nekadašnjeg trenera Barcelone na zvjezdane trenutke u godinama, kada su zajedno kreirali najljepše nogometne priče u modernom nogometu.

Messi i dalje igra nogomet kojemu se klanja cijeli svijet, Guardiola je tijekom utakmice protiv Barcelone govorom tijela iskazivao nemoć... Isto kao i braniči njegove momčadi pred naletima Messija!

Nije Manchester City igrao toliko podređeno koliko je Messi ponovo bio raspoložen za igru u utakmici koja je obilovala uzbuđenjima, atraktivnim potezima i pogreškama.

Messi je rano doveo Barcelonu u vodstvo, najveću priliku za poravnanje nije iskoristio Stones u 42. minuti, a utakmica se prelomila kada je vratar Bravo početnički pogriješio u 53. minuti.

Nogom je dodao loptu Suarezu, a onda izvan kaznenog prostora rukom obranio Suarezov udarac.

Sudac Maržić pokazao je bivšem vrataru Barcelone crveni karton, što je Messi brzo kaznio dvama pogocima.

U 74. minuti zbog dvaju žutih kartona isključen je Mathieu, prekasno da bi Manchester City mogao nešto učiniti.

Štoviše, Messi je u 85. minuti iznudio Kolarovljev prekršaj za kazneni udarac, ali je vratar Caballero obranio Neymarov udarac s bijele točke.

U 89. Neymar je ispravio propušteno  svom stilu: prošetao se brazilski majstor kroz obranu gostiju, razmaknuo driblinzima dva braniča i mirno loptu plasirao u mrežu.

Ivan Rakitić igrao je cijelu utakmicu u kojoj su se dvojica igrača (Alba 10, Pique 39) Barcelone ozlijedila u prvom poluvremenu.

Napoli je izgubio od Besiktasa bez Ivana Strinića i Marka Roga u sastavu, Insigne je promašio kazneni udarac.

Domagoj Vida standardno igrao za Dynamo, koji je u Kievu poražen od Benfice.

Skupina A: Arsenal - Ludogorets 6:0 (Alexis 12, Walcott 42, Oxlade-Chamberlain 46, Ozil 56, 83, 87), PSG - Basel 3:0 (Di Maria 40, Lucas 62,  Cavani 90+3)
Poredak: Arsenal i PSG 7, Basel i Ludogorets 1

Skupina B: Napoli - Besiktas 2:3 (Mertens 30, Gabbiadini 68-11m/Correia 12, Aboubakar 38, 86), Dynamo Kiev - Benfica 0:2 (Salvio 9, Cervi 55)
Poredak: Napoli 6, Besiktas 5, Benfica 4, Dynamo K. 1

Skupina C: Barcelona - Manchester City 4:0 (Messi 17, 61, 69, Neymar 89), Celtic - Borussia (M) 0:2 (Stindl 57, Hahn 77)
Poredak: Barcelona 9, Man. City 4, Borussia (M) 3, Celtic 1

Skupina D: Bayern - PSV 4:1 (Muller 13, Kimmich 21, Lewandowski 59, Robben 84/Narsingh 41), Rostov - Atletico Madrid   0:1 (Carrasco 62)
Poredak: Atletico 9, Bayern 6, PSV i Rostov 1