Liga prvaka: Rudiger spasio Real Madrid u 95. minuti, Juventus tone

Utorak, 11. listopada 2022. 20:46 Napisao/la  SC

Liga prvaka - 4. kolo

Kopenhagen je uspio osvojiti bod protiv Manchester Cityja u utakmici bez pogodaka.

Jedno i drugo je manje neobično ako se zna da Mahrez u 25. minuti nije iskoristio kazneni udarac, te da je Gomez u 30. minuti dobio izravni crveni karton, pa su gosti više od sat vremena igrali s desetoricom igrača.

Još jedan razlog zbog kojega City nije postigao pogodak sjedio je na klupi, Pep Guardiola odmarao je Erlinga Haalanda.

Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu u Dortmundu, Sevilla je pod vodstvom novog trenera Sampaolija ostvarila pozitivan rezultat.

Juventus je doživio treći i najteži poraz u Ligi prvaka, Max Allegri sve je bliže otkazu, poraz od Maccabija jedan je od najtežih u europskim natjecanjima.

Kultni talijanski klub u prvenstvu i Ligi prvaka toliko zaostaje da je sezona već u listopadu kompromitirana.

Benfica je ostala neporažena u Parizu, portugalska momčad ugodno je iznenađenje u skupini s PSG-om i Juventusom.

Rudiger je pogotkom u 95. minuti uskratio Igoru Jovičeviću najveću pobjedu u karijeri iako je neodlučeni rezultat protiv aktualnog europskog prvaka za Shakhtar u Varšavi bio veliki uspjeh.

Luka Modrić igrao je od 57. minute.

Joško Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu za Leipzig u pobjedi protiv Celtica, Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu za Celtic.

Skupina F: Shakhtar - Real Madrid 1:1 (Zubkov 46/Rudiger 90+5), Celtic - RB Leipzig 0:2 (Werner 75, Forsberg 84)
Poredak: Real Madrid 10, RB Leipzig 6, Shakhtar 5, Celtic 1

Skupina G: Kopenhagen - Manchester City 0:0, Borussia (D) - Sevilla 1:1 (Bellingham 35/Nianzou 18)
Poredak: Man. City 10, Borussia (D) 7, Kopenhhagen 2, Sevilla 2

Skupina H: Maccabi Haifa - Juventus 2:0 (Atzili 7, 42), PSG - Benfica 1:1 (Mbappe 40-11m/Joao Mario 62-11m)
Poredak: PSG 8, Benfica 8, Juventus 3, Maccabi 3