Liga prvaka: Juventus u velikim problemima, Ibrahimović postigao četiri pogotka

Srijeda, 23. listopada 2013. 22:58 Napisao/la  SC

Rezultati 3. kola: Real Madrid – Juventus 2:1, Anderlecht – PSG 0:5, Bayern - Viktoria Plzen 5:0, CSKA - Manchester City 1:2. Od kada je Cavani stigao u Pariz, Ibrahimović je očito dodatno motiviran

Juventus je ušao u velike probleme nakon poraza u Madridu. Real Madrid pobijedio (2:1) je talijanskog prvaka dvama pogocima Ronalda i sada Juventusu predstoji hod po mukama da bi se plasirao u idući krug natjecanja. Galatasaray je u velikoj prednosti nakon 3 kola.

Utakmica između Real Madrida i Juventusa nije oborila s nogu, malo je vrhunskog nogometa viđeno u dvoboju dviju ponajboljih momčadi u povijesti Lige prvaka. Utakmica je rezultatski riješena već u 28. minuti, a sve je praktično završeno u 48. minuti kada je Chiellini dobio crveni karton zbog toga je rukom zahvatio Ronalda po glavi. Dojam je da je crveni karton prestrogo dosuđen.

Real Madrid je pobijedio, ali igrom nije plijenio. Možda se momčad podsvjesno čuvala za El Clasico idućeg vikenda. Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu u svom prepoznatljivom stilu.

Zlatan Ibrahimović zvijezda je večeri Lige prvaka. Veliki Zlatan postigao je četiri pogotka u utakmici protiv Anderlechta, peti je postigao Cavani. Od kada je Cavani stigao u Pariz, Ibrahimović je očito dodatno motiviran. Nemilice trese mreže kao da želi dokazati da je bio i ostao prvi napadač pariške mega-momčadi.

Darijo Srna predvodio je Schaktar u teškom porazu u Leverkusenu, ukrajinska momčad nije igrala tako loše kao što rezultat sugerira. Srna je skrivio kazneni udarac zbog prekršaja nad Kiesslingom, procjena kojega spada u preslobodno sudačko uvjerenje. Bayern je suvereno pobijedio Plzen, Mario Mandžukić nije se uspio upisati u strijelce prije nego što ga je u 71. minuti zamijenio Pizzaro

Liga prvaka, 3. kolo

Skupina A: Manchester United - Real Sociedad 1:0 (Martinez 2-ag), Leverkusen – Shaktar 4:0 (Kiessling 24, 72, Rolfes 50-11m, Sam 57)

Poredak: Manchester United 7, Leverkusen 6, Shaktar 4, Sociedad 0

Skupina B: Real Madrid – Juventus 2:1 (Ronaldo 4, 28-11/Llorente 22), Galatasaray – Kopenhagen 3:1 (Felipe Melo 9, Sneijder 38, Drogba 45+1/Claudemir 88)

Poredak: Real Madrid 9, Galatasaray 4, Juventus 2, Kopenhagen 1

Skupina C: Anderlecht – PSG 0:5 (Ibrahimović 17, 22, 36, 62, Cavani 52), Benfica – Olympiacos 1:1 (Cardozo 83/Dominguez 29)

Poredak: PSG 9, Olympiacos 4, Benfica 4, Anderlecht 0

Skupina D: CSKA - Manchester City 1:2 (Tošić 32/Aguero 34, 42), Bayern - Viktoria Plzen 5:0 (Ribery 25-11m, 61, Alaba 37, Schweinsteiger 64, Goetze 90+1)

Poredak: Bayern 9, Manchester City 6, CSKA 3, Plzen 0