LIGA PRVAKA Dinamo protiv Young Boysa ostvario aktivan rezultat

Srijeda, 22. kolovoza 2018. 23:00 Napisao/la  SC

Prve utakmice play-offa Lige prvaka: Young Boys - Dinamo 1:1,  Ajax - Dynamo Kiev 3:1, Vidi - AEK 1:2. Dinamo u drugom dijelu stvorio tri izgledne prilike, Hajrović u 60. minuti pogodio vratnicu

Dinamo je u prvoj utakmici play-offa ostvario u Bernu aktivan rezultat.

Što je važnije, u drugom dijelu Dinamo je u nekoliko organiziranih izlazaka pokazao da je postao momčad zamjetnog europskog potencijala.

Uspjela je zagrebačka momčad većim dijelom drugoga dijela preuzeti kontrolu nad rezultatom i stvoriti tri izgledne prilike.

U 56. minuti Hajrović se lažnjakom na desnoj strani oslobodio čuvara, Von Ballmoos je dobro reagirao na udarac iskosa.

U 60. minuti Hajrović se poslužio istom varkom na istom mjestu i pogodio suprotnu vratnicu.

U 61. minuti Oršić je na kraju povezane izmjene loptom sa 17 metara slijeva desnom nogom gađao suprotni kut, Von Ballmoos je izvanredno reagirao.

Dinamo je u drugom dijeli propustio realizirati bolje prilike od domaćina, koji je stvorio samo jednu (Ngameleu u ravni prve vratnice) priliku koja nije bila pod kontrolom Dinamove obrane i vratara Zagorca.

Uspostavila je momčad Young Boysa nekoliko razdoblja kontinuiranog pritiska, nekoliko je puta Zagorec morao intervenirati, kao u 76. minuti kada je Hoarau glavom loptu poslao pod prečku, ali su sve akcije domaćina u drugom dijelu utakmice bile predvidljive.

U prvom poluvremenu Dinamo je ostvario pozitivan rezultat iskoristivši pogrešno postavljanje domaće obrane, koja je u napadačkom zanosu izašla do središta igrališta.

Klasična krađa lopte Olma u 42. minuti, brza tranformacija, Hajrović je pravodobno proigrao Oršića, koji je od sredine igrališta trčao do Von Ballmoosa i mirno poentirao - 1:1.

Na kraju prvog poluvremena rezultat je izgledao puno bolje nego igra Dinama, posebno u napadačkom dijelu.

Švicarski prvak poveo je već u 2. minuti brzom i preciznom izmjenom lopte koju je počeo i završio strijelac Mbabu, koji je izašao sam ispred Zagorca.

U prvih pola sata momčad Young Boysa nametnula je brzu i agresivnu igru u kojoj igrači Dinama nisu izgledali ravnopravno.

Puno brži protok lopte švicarske momčadi i dominantna skok-igra Hoaraua odredili su smjernice igre, Young Boys je stvorio dvije vrlo izgledne prilike za poentiranje glavom.

Srećom za Dinamo, Hoarau nije bio precizan.

Razdoblje fizički nadmoćne igre domaće momčadi završilo je nakon pola sata, kada je Dinamo uspio usporiti igru i nekoliko puta organizirano stići do kaznenog prostora domaćina.

Ništa više od toga nije ostvario ako se izuzme Gojakov (35) pokušaj.

YOUNG BOYS: Von Ballmoos, Mbabu, Wuthrich, Von Bergen, Benito, Fassnacht (70 Aebischer), Sow, Sanogo, Sulejmani, Hoarau, Ngameleu (81 Nsame)

DINAMO: Zagorac, Stojanović, Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac, Ademi, Hajrović (83 Kadzior), Gojak, Olmo (86 Šunjić), Oršić, Gavranović (74 Budimir)

Josip Pivarić igrao je za kijevski Dynamo u porazu u Amsterdamu.

Marko Livaja igrao je do 86. minute za AEK u pobjedi protiv Vidija u Budimpešti.

Mađarska momčad ostala je bez isključenog Husztija već u 23. minuti, što su gosti znali iskoristiti.

AEK je utakmicu također završio s desetoricom igrača, Bakasetas je isključen u 53. minuti.

Prve utakmice play-offa Lige prvaka: Young Boys - Dinamo 1:1 (Mbabu 2/Oršić 42), Ajax - Dynamo Kiev 3:1 (van der Beek 2, Ziyech 35, Tadić 43/Kedziora 16), Vidi - AEK 1:2 (Lazović 67/Klonaridis 34, Bakasetas 49)