LIGA PRVAKA

Beqiraj donio pobjedu Dinamu kod Sheriffa

Srijeda, 01. kolovoza 2012. 20:43 Napisao/la  SC

Prva utakmica 3. pretkola: Sheriff - Dinamo 0:1. Dinamo je ostavio dojam bolje momčadi

Prva utakmica 3. pretkola Lige prvaka

SHERIFF – DINAMO 0:1

Stadion u Tiraspolu. Gledatelja:

Sudac: Lee Probert (Engleska)

Strijelac: 0:1 Beqiraj (14)

SHERIFF: Stoyanov, Metua, Joao Pereira, Samardžić, Apatić, Onica (79 Cheptine), Marjanović, Georgiev (58 Balima), Stanojević, Dedov (71 Ivanov), Pešić

DINAMO: Kelava, Vida, Tonel, Šimunić, Pivarić, Badelj, Leko, Pokrivač, Sammir (70 Calello), Rukavina (83 Alispahić), Beqiraj (61 Čop)

Nogometaši Dinama pobijedili su Sheriff u prvoj utakmici pretkola Lige prvaka i stekli značajnu prednost uoči uzvrata. Dinamo je ostavio dojam bolje momčadi koja je igrala onoliko koliko je trebalo da se ostvari pozitivan rezultat.

Očekivani početni zanos domaćina trajao je petnaestak minuta. Točnije, trajao je do 14. minute kada je momčad Dinama povezala nekoliko dodavanja, na kraju je Badelj asistirao Beqiraju, koji prizemnim udarcem s 14 metara donosi hrvatskom prvaku prednost - 0:1.

Pogodak je Dinamo omogućio nešto komotniju situaciju, utakmica je obilovala obostranim pokušajima od kojih su gostujući ipak bili izrađeniji.

Međutim, u 26. minuti Apatić i Pešić na vrhu kaznenog prostora izmijenili su dodavanje nakon koje je ispala cijela obrana gostiju. Pešić je petom gurnuo loptu Apatiću, koji izlazi pred Kelavu i neprecizno šalje loptu pokraj gola.

U 40. minuti Beqiraj je mogao uvećati razliku, ali se zapetljao u nepotrebnom pokušaju driblinga u čistoj poziciji za udarac s 15 metara.

Budući da Sheriff nije momčad na kvalitativnoj razini Ludogoreca, Dinamovi igrači puno su lakše dobivali duele. Trener Ante Čačić izveo je na travnjak sve najiskusnije što je imao u svlačionici, čime je htio izbjeći iznenađenja. U drugom dijelu iznenađenje nije bilo jer igrači Sheriffa nisu tehnički na osobito visokoj razini. Prilike koje su udarcima glavama propustili Pešić (69) i Ivanov (76) spadaju u tehničke pogreške.

U kratkim razdobljima dominacije Dinamo je stvorio nekoliko obećavajućih situacija iz kojih se nešto moglo dogoditi. Ništa konkretno nije se dogodilo ni iz situacije u kojoj je Čop (73) previše čekao. Nešto konkretniji način igre domaćina nije promijenio rezultat kojim je Dinamo stigao nadomak idućeg kola.

Rezultati prvih utakmica 1. pretkola Lige prvaka: BATE – Debrecen 1:1, HK Shoma – Neftci 4:0, Sheriff – Dinamo 0:1, Molde – Basel 0:1, AEL – Partizan 1:0, Kobenhavn – Club Brugge 0:0, Maribor – Dudelange 4:1, Anderlecht – Ekranas 5:0, Slask – Helsingborg 0:3, Cluj – Liberec 1:0, Celtic – HJK 2:1, Fenerbahce - Vaslui 1:1